$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kırıkkale Haber Geri Döndü Yorumlarınız Önemli

Kırıkkale Haber Geri Döndü Yorumlarınız Önemli
  • 24.06.2016
  • 534 kez okundu
Reklam

Değerli Kırıkkale haber okurlarımız,
Merhaba.

Bir hafta önce “Kırıkkale haber, Sizi Dinliyor” demiş ve Okur Temsilcisi olarak sizlerin sorularına, dileklerine cevap vereceğimizi; Kırıkkale haber’i beraber daha iyi yerlere getirmek için çalışacağımızı söylemiştik.

Okur temsilcisi olarak ilk haftayı doldurdum.

Sizlerden bu hafta boyunca yoğun ilgi gördüm. Kırıkkale haber ve şahsım adına teşekkürü bir borç biliyorum. Bundan böyle her Pazartesi, Okur Temsilcisi köşemizde sizden gelenleri değerlendirecek, Kırıkkale haber’i konuşacağız.

Bana gelen elektronik postaların birçoğunda, Okur Temsilciliği kurumunu hayata geçirdiğimiz için teşekkür ve başarı dilekleri vardı. Kıymetli okuyucularımıza, bu iyi dilekleri için ben de teşekkürlerimi sunuyorum. Yine bazı okurlarımız da, bu uygulamanın diğer basın organlarına örnek olmasını istemiş. Bizim dileğimiz de bu yöndedir.

Okurlarımızdan Adil Bey, gönderdiği elektronik postada, reklamını yayınlamakta olduğumuz Gırıkkale Dergisi ile ilgili çeşitli iddialarda bulunmuş ve kendileriyle bir bağlantımız olup olmadığını sormuş. Öncelikle söz konusu kuruluş ve Kırıkkale haber’nin hiçbir ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yasal olan ve reklam verme kabiliyetine haiz her kuruluşun Kırıkkale haber’de reklamını yayınlama hakkımız vardır.

Elbette bu kuruluşlar arasından seçim yapma hakkımız da vardır. Söz konusu kuruluşla ilgili yaptığımız araştırmada, derginin yöneticilerinden bazılarının yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında ifade verdikleri ve sonrasında serbest bırakıldıkları anlaşılmıştır. Bu husus da, kuruluşun reklamının Kırıkkale haber’de yayınlanması açısından bir mani teşkil etmemektedir.

Adil Bey, mektubunda yayın politikamızı da sormuş. Yayın politikamızı sitemizin baş köşesine yerleştirdiğimiz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi gayet iyi anlatmaktadır. Kırıkkale haber, Atatürk’ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, basın meslek ilkelerine azami ölçüde uyarak yayın yapmaya gayret etmektedir.

Bir diğer okuyucumuz Mustafa Bey ise mesajında Kırıkkale haber’ye başarı diledikten sonra şöyle demiş: “Her sabah işyerimden sürekli girdiğim haber sitemizin, haberleri okurken bazen geç açılması ve takılması söz konusu oluyor. Bu konuda çalışmalar yapmanızı bekliyorum.”

Mustafa bey mesajını ilettiğim teknik ekibimiz, bu konuda çalışmalarının sürdüğünü, bu tür sorunların zaman zaman ana serverdaki yoğunluktan ya da okurun kendi bilgisayarındaki ya da bağlantısındaki yavaşlıktan ötürü de gerçekleşebildiğini; Kırıkkale haber’nin teknik alt yapısının devamlı olarak test edildiğini ve geliştirmelerin sürdüğünü söylediler.

Melis hanım isimli okuyucumuz mesajında şöyle demiş: “Merhaba; öncelikle Kırıkkale’nin böyle bir haber sitesi olması bir Kırıkkaleli olarak beni çok gururlandırdı. Haberlerinizi hergün takip ediyorum. Genel itibariyle güze bir site. Ancak ben haberlerle ilgili resimlerin daha da çoğatılmasından yanayım. Haberi okuduğum zaman olay nerede olmuş diye resimlerine bakmak isteğiimde, resim ebatı çok küçükolduğu için anlayamıyorum. Haber bu yüzden yavan kalıyor gibi geliyor bana. İlginiz için teşekkür ederim, hoşçakalın.”

Bu konuda okurumuz sayın Melis hanıma katılıyorum.

İnternet haberciliği, görselliğin ön planda olduğu bir dal. Kırıkkale haber olarak, yayınladığımız haberlere ait varsa fotoğraf ya da videoları habere ek olarak mutlaka sunuyoruz. Öyle ki bu konuda gerçekleştirdiğimiz videolu haberlerimizle, Kırıkkale’deki televizyon kanalı eksikliğini doldurduğumuz yönünde olumlu tepkiler bile almıştık. Ama elbette takdir edersiniz ki, bunlar hep imkanlar ölçüsünde gerçekleştirilebiliyor. Kırıkkale haber olarak biz yine de elimizden geldiği şekilde her habere, haberle ilgili okuyucularımızda gerekli kanaati oluşturacak kadar görüntü ögeleri koymaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda, okurumuzun mektubu üzerine haber direktörümüze gerekli hatırlatmaları yaptım ve bu konuda azami gayret göstermeleri dileklerimi ilettim.

Sevgili okurlar, bu hafta sizlerden gelenler bu şekildeydi.
Haftaya Pazartesi, daha güzel bir Kırıkkale haber için konuşmaya devam edeceğiz.

kırıkkale-haber-yenilendi

Etiketler:

Reklam
Kırıkkale Sokak Köpekleri
Kırıkkale’de sokaklarda dolaşan sahipsiz köpekler tehlike saçıyor.
2.Abdülhamit Han Kırıkkale de Anma
Kızılelma Ocakları Kırıkkale Şubesi Tarafından Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Vefatının 100. Yılı Nedeniyle Kırıkkale Nur Camii Konferans Salonunda Program Düzenlenecek
Hüseyin Kahya Anıldı
Hüseyin Kâhya Hiçyılmaz’ın vefatının 82.yıldönümü nedeniyle Hüseyin Kâhya Parkı’nda anıldı
Kırıkkale de Muharrem Ayı
Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi’nde Muharrem Ayı Etkinliği Düzenlendi
Kırıkkale Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Kırıkkale'de ölmek üzereyken sokağa terk edilen ve bir akademisyen tarafından bulunan gözleri görmeyen yavru kedi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma...
Hüseyin Kayha Hakkında
Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Gebze Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Cenk Ataman'ın dedesi olan Hüseyin Kahya Cumhuriyetin ilk yılarına...
Kırıkkale DAEŞ Davası
Kırıkkale'de terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Irak uyruklu tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Gaziler Günü Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili konuştu.
Ak Parti Keskin Teşkilatı Ziyaretleri
AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut okulların açılması ile birlikte ilçede bulanan okulları ziyaret ederek idareciler ve öğretmenler ile...
Kırıkkale Gazilerimiz Unutulmaz
Törende, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kırıkkale Köprülü Kavşakta Gelişme
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bulvarı üzerinde çalışmaları devam eden Köprülü Kavşakta incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Arazilerinin Başvuru Süresi Doluyor
Kırıkkale'ye bağlı ilçelerinde 2/B arazisi olan köylerde;Hak sahibi olup hiç müracaat etmeyenler,Satın alıp da Tebligat süresinde satış bedelini Ödemeyenler,Taksitli Satış...
Kırıkkale- Kırşehir Ortak Projede
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
Uyuşturucu Operasyonu
Kırıkkale'de uyuşturucu sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "torbacı" olarak adlandırılan, sokakta...
Topladığı eski eşyaları evinde sergiliyor
Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Muhlis Yıldız, eski eşya merakıyla topladığı ve satın aldığı malzemeleri evinin bir odasında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
shares