$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hizmet sektörünün çözüm ortakları

Kırıkkale’de 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Muhasebeciler Haftası’ nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. Ziyaretlerde muhasebeciler için hizmet sektörünün çözüm ortakları olduğu vurgusu yapıldı.

Hizmet sektörünün çözüm ortakları
  • 01.03.2018
  • 267 kez okundu
Reklam

ANITA ÇELENK BIRAKTILAR

Kırıkkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ferman Aldemir ve yönetim kurulu üyeleri,1 -7 Mart tarihleri arasında kutlananMuhasebeciler Haftası’ nedeniyle ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktılar. Aldemir ve beraberindeki heyet daha sonra Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Defterdar İbrahim Bayraktar, Kaletepe Vergi Dairesi Müdürü Erhan Özbek. Irmak Vergi Dairesi Müdürü Eyüp Yiğit, ile Kırıkkale haber bir araya geldi. Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ferman Aldemir ve yönetim kurulu üyeleri Valilikte karanfil dağıttılar. 13.30 da Gelir Vergisi Beyannamesinde Yol Haritası Eğitim Seminerinin odamızda Sayın; Mehmet Süzer tarafından konferans verildi. Bugün ise, saat 10.00 da Şehitlik ziyareti ve Kızılay kan merkezinde kan bağışında bulunulacak. . 3 Mart Cumartesi günü saat 8.30 da Meslek mensubu ve eşleriyle birlikte ILGAZ Gezisi düzenlenecek.

AFRİNDE BİRLİKTEYİZ

Ziyaretlerin ardından Kırıkkale haber muhabirlerine açıklamalarda bulunan Başkan Aldemir, “Güneydoğu bölgemizde ve orta doğuda yaşanan gelişmeler, ülkemizi çok yakından etkiliyor ve etkilemeye devam edecek gibi görünüyor. Güney sınırlarımızda yaşanan olaylar ülkemiz açısından büyük bir sorun ve sıkıntı kaynağı. Ordumuzun düzenlediği zeytin dalı harekatının başarılı bir şekilde, en az zarar ve zayiat ile sonuçlanması en büyük arzumuz ve dileğimizdir. Kahraman Türk ordumuza başarılar diliyorum. Vatan uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.”

MESLEKTAŞLARINI KUTLADI

Aldemir Kırıkkale haber konuşmasında “Muhasebe ve denetim alanında çalışan meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılacağı, kurum ve kuruluşlarımızın camiamızın sorunlarına daha da duyarlı olacağı bir yıl olması dileğiyle, meslektaşlarımızın Muhasebe Haftası’nı kutlarım.” 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı meslek yasası ile 105 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir, ülke genelinde faaliyet göstermektedir.77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavirler Odası TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir.”

TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYOR

Kırıkkale haberleri “Muhasebe ve Mali Müşavirlik hizmetlerini, ülke ekonomisine ve işletmelere kattığı değer bir hayli fazladır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler üreten, çalışan ve dinamik bir Türkiye için çalışıyor ülkemiz ve işletmelerimizin gelişimi için çalışan, ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde ve ilimizde hizmet sunan bir meslek oluşturduk.”

VAZGEÇİLMEZ KURUM

“27 Yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet ediyoruz. Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak çağdaş dünyadaki ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili gelişmeleri izliyor; yapıcı görüş ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Hazırladığımız raporlarda, bir paydaş olarak ekonomimizin daha güçlü gelişmesine ve iş dünyasının küresel dünya ile yerini güçlendirmesine katkı sunuyoruz.”

ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARIMIZ

Aldemir, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Beyanname imzalatma zorunluluğu kapsamı dışında bırakılan mükelleflerin beyannamelerinin de imzalatma kapsamına dahil edilmesi. Düzelme amacıyla verilen Ba/Bs formları için özel usulsüzlük cezası uygulanmaması. Meslek mensuplarına yüklenen müteselsil sorumluluk hükümlerinin yeniden gözden geçirilmesi. Mücbir sebep hallerine meslek mensupları ile ilgili düzenleme yapılması. Serbest meslekte uygulanan KDV oranının yüzde 18 den yüzde 8 e indirilmesi veya tevkifat uygulamasının getirilmesi 4.Dönem geçici vergi beyanının kaldırılması. Yukarıda bir kısmına yer verilen mesleki sorunlarımızın çözümleri hususunda gerekli işlemlerin tesisini arz ederim. Meslektaşlarımızın kaliteli hizmet üretmeleri için Türkiye genelinde ortak projelerin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu süreci mesleki dayanışma ve birlikteliğimizi koruyarak hep birlikte başarıyla gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Mesleğimizin yarınlarını oluşturmak için, mesleki dayanışmamızı ve birlikteliğimizi el birliği ile gerçekleştirip, güçlendirmemiz zorunludur. Önümüzdeki günlerin dünyada toplumsal barışın sağlandığı, terörün son bulduğu, insanların barış ve huzur içinde yaşadığı, ekonomik istikrarın ve adil dağılımın nispeten sağlandığı istihdamın arttığı işsizliğin azaldığı mesleki sorunların çözüldüğü, yarınlara sevgi, umut ve inançla baktığımız bir dönem olmasını diliyorum. Ülke ekonomisinin gelişimi için hareket eden, iş dünyasına bilgisi ve hizmetiyle yön veren, ürettiği değeri toplumla paylaşan, geleceğe emin adımlarla yürüyen TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN 1 – 7 MART MUHASEBE HAFTASI KUTLU OLSUN.”

Etiketler: / /

Reklam
Kırıkkale Sokak Köpekleri
Kırıkkale’de sokaklarda dolaşan sahipsiz köpekler tehlike saçıyor.
2.Abdülhamit Han Kırıkkale de Anma
Kızılelma Ocakları Kırıkkale Şubesi Tarafından Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Vefatının 100. Yılı Nedeniyle Kırıkkale Nur Camii Konferans Salonunda Program Düzenlenecek
Hüseyin Kahya Anıldı
Hüseyin Kâhya Hiçyılmaz’ın vefatının 82.yıldönümü nedeniyle Hüseyin Kâhya Parkı’nda anıldı
Kırıkkale de Muharrem Ayı
Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi’nde Muharrem Ayı Etkinliği Düzenlendi
Kırıkkale Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Kırıkkale'de ölmek üzereyken sokağa terk edilen ve bir akademisyen tarafından bulunan gözleri görmeyen yavru kedi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma...
Hüseyin Kayha Hakkında
Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Gebze Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Cenk Ataman'ın dedesi olan Hüseyin Kahya Cumhuriyetin ilk yılarına...
Kırıkkale DAEŞ Davası
Kırıkkale'de terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Irak uyruklu tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Gaziler Günü Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili konuştu.
Ak Parti Keskin Teşkilatı Ziyaretleri
AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut okulların açılması ile birlikte ilçede bulanan okulları ziyaret ederek idareciler ve öğretmenler ile...
Kırıkkale Gazilerimiz Unutulmaz
Törende, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kırıkkale Köprülü Kavşakta Gelişme
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bulvarı üzerinde çalışmaları devam eden Köprülü Kavşakta incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Arazilerinin Başvuru Süresi Doluyor
Kırıkkale'ye bağlı ilçelerinde 2/B arazisi olan köylerde;Hak sahibi olup hiç müracaat etmeyenler,Satın alıp da Tebligat süresinde satış bedelini Ödemeyenler,Taksitli Satış...
Kırıkkale- Kırşehir Ortak Projede
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
Uyuşturucu Operasyonu
Kırıkkale'de uyuşturucu sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "torbacı" olarak adlandırılan, sokakta...
Topladığı eski eşyaları evinde sergiliyor
Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Muhlis Yıldız, eski eşya merakıyla topladığı ve satın aldığı malzemeleri evinin bir odasında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
shares