$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,85 / Satış: 4,87

Kırıkkale İlçe Haber

Kırıkkale İlçe Haber
  • 16.04.2016
  • 374 kez okundu
Reklam

Kırıkkale iline bağlı ilçelerine ait nostajileri sizinle buluşturuyoruz. Kırıkkale Haber ilki gerçekleştirmeye devam ediyor. Kırıkkale İlçe Haber sizinle birlikte.

BALIŞEYH TÜRKMEN ŞÖLENİ

4 Eylül 2005 tarihinde Balışeyh’de Kaymakamlık ve Kırıkkale Haber Belediye işbirliği ile “Türkmen Şöleni” yapıldı. Avrasya TV’den canlı yayınlanan törende yapılan konuşmalarda bu tür etkinliklerin milli birlik ve beraberliği önemli katkılar sağladığı ifade edildi. Şölende halk konseri ve folklor gösterileri davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

2005 – 2006 DERS ZİLİ ÇALDI

2005-2006 Eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2005 tarihinde Atatürk İlköğretim Okulunda yapılan törenle başladı. Bu öğretim yılında ilimizde 64 binden fazla öğrenci ders başı yaptı. İl genelinde 2100 derslikte başlayan eğitim-öğretim faaliyetlerinde bazı okullarımızda öğrenci sayısı sınıflarda 25-30 arasında değişirken; bazı okullardaki öğrenci fazlalığı nedeniyle sınıflarda 40 ila 50 öğrenci okumaktadır. İl genelinde 3500’e yakın öğretmen görev yapmaktadır.

KARAKEÇİLİ XI. ULUSLARARASI KÜLTÜR ŞENLİĞİ

1995 yılından beri düzenlenen Karakeçili Kültür Şenliği’nin XI’incisi ; 16-17 Eylül 2005 tarihinde Karakeçili ilçemizde yapıldı. Şenlik tiyatro ve folklor gösterisi, yağlı güreş müsabakaları, kırıkkale haber halk konseri gibi çeşitli etkinliklerle devam etti. Protokol konuşmalarından sonra tören geçişi yapıldı ve davetlilere yemek ikram edildi.

Kırıkkale Haber

kırıkkale haber

kırıkkale haber

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül 2005 tarihinde Kırıkkale Valiliği himayelerinde Gaziler Günün kutlandı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan törene Garnizon Komutanlığı ve Şehitliğin ziyareti ile devam edildi. Gazi ve ailelerine Çantepe Askeri Gazinosunda, Kırıkkale Valiliği tarafından bir yemek verildi.

TARIM BAKANI İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

21 Eylül 2005 tarihinde Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi EKER İlimizi ziyaret etti. Bakan Kırıkkale Valiliği ve Belediye Başkanlığını ziyaret ettikten sonra Kırıkkale ilçe haber Tarım İl Müdürlüğünde yapılan törene iştirak etti. Daha sonra Balışeyh-Dikmen köyünde yapılan damızlık koyun dağıtımına katıldı.

2005 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca desteklenen Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine bağlı olarak Keskin ilçesi Armutlu, Gülkonak, Aşağışeyh, Kevenli ve Hacıömersolaklısı köylerine toplam 3900 adet, Balışeyh ilçesi Dikmen köyüne 2600 adet olmak üzere toplam 6500 adet koyun dağıtımı yapılmıştır.

Törende konuşan Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi EKER, bu proje kapsamında Delice ilçesindeki Tarımsal Kalkınma Kooperatifine de 2006 yılında ödenek ayrılarak destek verileceğini belirtmiştir.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ’NDE DERS BAŞI

Kırıkkale

Kırıkkale Üniversitesi 2005-2006 öğretim yılına 26 Eylül 2005 tarihinde yapılan açılış töreni ile başladı. KÜ Mavi Salonda yapılan törende Kırıkkale Yargıtay Başkanı Osman ARSLAN ilk dersi vererek öğretim yılını başlattı. Törene çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.Kırıkkale haber Prof. Dr. Tahsin Nuri DURLU tarafından Yargıtay Başkanı Osman ARSLAN’a fahri doktora ünvanı takdim edildi.

TOKİ EVLERİ SATIŞA ÇIKTI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından İl genelinde 1014 adet konut yapılmaktadır. Bunların 192 adeti Keskin’de, 358 adeti Yahşihan’da, 144 adeti ise Çelebi ilçesindedir.

Yahşihan ilçesinde yaptırılan konutlar TOKİ tarafından satışa çıkartılmış olup iştirakçilerin katılım ile kuralar çekilerek hak sahipleri tespit edilmiştir. Konutların satışı içinde TOKİ tarafından çalışmalar sürdürülmektedir.

SOSYAL YARDIMLAŞMADAN, FAKİR VE BAKIMA MUHTAÇ AİLELERE YARDIM DEVAM EDİYOR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 1.08.2005 tarihi ile 27.09.2005 tarihleri arasında toplam 780 milyar TL tutarında yardımda bulunulmuştur.

Bunun Dağıtımı :

1- Eğitim -Öğretim Yardımı : 112.500.00 YTL

2- Kömür Yardımı : 412.893.00 YTL

3- Ramazan Ayı Gıda Yardımı : 240.000.00 YTL

4- Sağlık Yardımı : 13.750.00 YTL

İlimize 3250 ton kömür tahsis edilmiş olup aile başı 1 ton 250 kg dağıtıl yapılmaktadır. 15.09.2005 tarihinde başlayan kömür dağıtımı fakir ve bakıma muhtaç olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası bulunan, mütevelli heyet tarafından kömür dağıtılması uygun bulunan 2500’e yakın aileye dağıtılmaktadır.

Ayrıca Ramazan ayı münasebetiyle 2400 fakir ve bakıma muhtaç her aileye 100’er milyon TL yardım yapılmaktadır.

EMEKLİ SANDIĞI KAYIT BELGESİ

T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 16.08.2004 tarih ve 03/1200 sayılı yazılarıyla İl Valiliklerine özel link verilmesini sağlamış ve bu çerçevede Valilikler tarafından vatandaşların Emekli Sandığına kayıtlı olup olmadıklarına dair belge verilmektedir.

16.08.2004 tarihinden Aralık 2004 tarihi sonuna kadar 2000 vatandaşımıza Emekli Sandığına kayıtlı olup olmadığına dair belge tanzim edilerek verilmiştir.

İNSAN HAKLARI KONFERANSI YAPILDI

Sulakyurt, Bahşili, Karakeçili ilçelerinden sonra Eylül ayı içerisinde Balışeyh, Delice, Keskin, Çelebi ve Yahşihan ilçelerinde İnsan Haklarını ele alan konferanslar yapıldı. Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin DEMİRER’inde katıldığı konferanslarda KÜ Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin POYRAZ İnsan Hakları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İLİMİZE YENİ VALİ YARDIMCISI VE KAYMAKAM ATAMALARI YAPILDI

İlimizde Vali Yardımcısı olarak görev yapan Sebahattin KAPUCU Balıkesir, Erdoğan AYDIN Bolu Vali Yardımcılığına atandı.

İlimize ise Mesut SARIKAYA, Ali ÇAĞLAR, Ayhan ÇİFTARSLAN ve Ahmet Hamdi NAYİR Vali yardımcısı olarak atanmışlardır.

Ayrıca Delice ilçesine Suat YILDIZ, Keskin ilçesine Adem YAZICI ve Yahşihan ilçesine Ünal COŞKUN Kaymakam olarak atanmıştır. (Eylül 2005)

KARAKEÇİLİ’DE ÇELTİK HASADI

07.10.2005 Cuma günü Karakeçili ilçesinde Çeltik Hasadı Töreni yapıldı. Törene Kırıkkale Valisi Sayın Mustafa Bahrettin DEMİRER, davetliler, yöneticiler ve basın mensupları iştirak etmiştir.

Etiketler: / /

Reklam
MHP Kırıkkale İl Başkanı 18 Mart Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günüyle ilgili basın açıklaması...
Kırıkkale FETÖ İl Ablası Tutuklandı
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) sözde “Kırıkkale il ablası” olduğu ileri sürülen ve Ankara’da yakalanan firari zanlı tutuklandı.
Kırıkkale Tüm Muhtarlar Derneği Seçimi
Tüm Muhtarlar Derneği, hafta sonu 9. Olağan Genel Kurulunu Kırıkkale Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Ağa Pehlivanlı, yeniden...
Yabancı Dizide ki Kırıkkale Yorumuna Sert Cevap
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bir dizide Kırıkkale ve Türkiye aleyhinde söylenen olumsuz ifadelere tepki gösterdi.Belediye Başkanı Saygılı, yaptığı açıklamada,...
Kırıkkale Valisi 18 Mart Kırıkkale Haber Açıklaması
Kırıkkale Valisi M.İlker Haktankaçmaz Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu. Haktankaçmaz, "Bugün 103. Yıldönümünü büyük bir gurur...
Kırıkkaleli 4000 Aileye Destek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından şehirlerde yürütülen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Kırıkkale'de 4 bin 70 aileye destek...
18 Mart Kırıkkale Ticaret Odası Açıklaması
Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, 18 Mart Çanakkale Destanının 103. yıl dönümü münasebetiyle açıklamada bulundu....
Yerli Tankların Namluları Kırıkkale’de Yapılıyor
Afrin operasyonunda adından sıkça söz ettiren yerli tankların silah sistemleri Kırıkkale Ağır Silah ve Çelik Fabrikasında üretiliyor.
Kırıkkaleli Örnek Çift
Kırıkkale'de, çocuk sahibi olamayan 16 yıllık evli Tuncer çifti, koruyucu ailesi oldukları iki çocukla evlat hasretini gideriyor.
Kırıkkale Öğrencilerden Fidan
Şehitler Ortaokulunda Şehitlere Rahmet ve Güvenlik Kuvvetlerine Moral Destek amaçlı 500 fidan (mavi ladin) toprakla buluşturuldu.
Kırıkkale Yaşlı Nüfusu Belli Oldu
Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğü tarafından Kırıkkale'nin yaşlı nüfusunun 31 bin 324 olduğu açıklandı.
Emekli Maaşını Mehmetçik Vakfına Bağışladı
Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen “ Zeytin Dalı “ Harekatı’na destek olmak...
Kırıkkale Afrin Operasyonu Desteği
Kırıkkale Üniversitesinde öğrenim gören, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, harekatta görevli askerlere destek amacıyla...
DEMİRHAN’A TEŞEKKÜR ETTİ
Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl itibari ile tüm genel liselerde Osmanlı Türkçesi derslerini seçmeli dersler arasına aldı. Bu bağlamda Osmanlı...
ENGELLİ ÇOCUK HASTANEDE SIRA BEKLEMEYECEK
Göreve geldiği ilk günden itibaren çözüm odaklı siyaseti şiar edinen Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, engelli vatandaşların yaralarına...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

shares