$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kırıkkale İlçe Haber

Kırıkkale İlçe Haber
  • 16.04.2016
  • 519 kez okundu
Reklam

Kırıkkale iline bağlı ilçelerine ait nostajileri sizinle buluşturuyoruz. Kırıkkale Haber ilki gerçekleştirmeye devam ediyor. Kırıkkale İlçe Haber sizinle birlikte.

BALIŞEYH TÜRKMEN ŞÖLENİ

4 Eylül 2005 tarihinde Balışeyh’de Kaymakamlık ve Kırıkkale Haber Belediye işbirliği ile “Türkmen Şöleni” yapıldı. Avrasya TV’den canlı yayınlanan törende yapılan konuşmalarda bu tür etkinliklerin milli birlik ve beraberliği önemli katkılar sağladığı ifade edildi. Şölende halk konseri ve folklor gösterileri davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

2005 – 2006 DERS ZİLİ ÇALDI

2005-2006 Eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2005 tarihinde Atatürk İlköğretim Okulunda yapılan törenle başladı. Bu öğretim yılında ilimizde 64 binden fazla öğrenci ders başı yaptı. İl genelinde 2100 derslikte başlayan eğitim-öğretim faaliyetlerinde bazı okullarımızda öğrenci sayısı sınıflarda 25-30 arasında değişirken; bazı okullardaki öğrenci fazlalığı nedeniyle sınıflarda 40 ila 50 öğrenci okumaktadır. İl genelinde 3500’e yakın öğretmen görev yapmaktadır.

KARAKEÇİLİ XI. ULUSLARARASI KÜLTÜR ŞENLİĞİ

1995 yılından beri düzenlenen Karakeçili Kültür Şenliği’nin XI’incisi ; 16-17 Eylül 2005 tarihinde Karakeçili ilçemizde yapıldı. Şenlik tiyatro ve folklor gösterisi, yağlı güreş müsabakaları, kırıkkale haber halk konseri gibi çeşitli etkinliklerle devam etti. Protokol konuşmalarından sonra tören geçişi yapıldı ve davetlilere yemek ikram edildi.

Kırıkkale Haber

kırıkkale haber

kırıkkale haber

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül 2005 tarihinde Kırıkkale Valiliği himayelerinde Gaziler Günün kutlandı. Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan törene Garnizon Komutanlığı ve Şehitliğin ziyareti ile devam edildi. Gazi ve ailelerine Çantepe Askeri Gazinosunda, Kırıkkale Valiliği tarafından bir yemek verildi.

TARIM BAKANI İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

21 Eylül 2005 tarihinde Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi EKER İlimizi ziyaret etti. Bakan Kırıkkale Valiliği ve Belediye Başkanlığını ziyaret ettikten sonra Kırıkkale ilçe haber Tarım İl Müdürlüğünde yapılan törene iştirak etti. Daha sonra Balışeyh-Dikmen köyünde yapılan damızlık koyun dağıtımına katıldı.

2005 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca desteklenen Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine bağlı olarak Keskin ilçesi Armutlu, Gülkonak, Aşağışeyh, Kevenli ve Hacıömersolaklısı köylerine toplam 3900 adet, Balışeyh ilçesi Dikmen köyüne 2600 adet olmak üzere toplam 6500 adet koyun dağıtımı yapılmıştır.

Törende konuşan Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi EKER, bu proje kapsamında Delice ilçesindeki Tarımsal Kalkınma Kooperatifine de 2006 yılında ödenek ayrılarak destek verileceğini belirtmiştir.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ’NDE DERS BAŞI

Kırıkkale

Kırıkkale Üniversitesi 2005-2006 öğretim yılına 26 Eylül 2005 tarihinde yapılan açılış töreni ile başladı. KÜ Mavi Salonda yapılan törende Kırıkkale Yargıtay Başkanı Osman ARSLAN ilk dersi vererek öğretim yılını başlattı. Törene çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.Kırıkkale haber Prof. Dr. Tahsin Nuri DURLU tarafından Yargıtay Başkanı Osman ARSLAN’a fahri doktora ünvanı takdim edildi.

TOKİ EVLERİ SATIŞA ÇIKTI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından İl genelinde 1014 adet konut yapılmaktadır. Bunların 192 adeti Keskin’de, 358 adeti Yahşihan’da, 144 adeti ise Çelebi ilçesindedir.

Yahşihan ilçesinde yaptırılan konutlar TOKİ tarafından satışa çıkartılmış olup iştirakçilerin katılım ile kuralar çekilerek hak sahipleri tespit edilmiştir. Konutların satışı içinde TOKİ tarafından çalışmalar sürdürülmektedir.

SOSYAL YARDIMLAŞMADAN, FAKİR VE BAKIMA MUHTAÇ AİLELERE YARDIM DEVAM EDİYOR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 1.08.2005 tarihi ile 27.09.2005 tarihleri arasında toplam 780 milyar TL tutarında yardımda bulunulmuştur.

Bunun Dağıtımı :

1- Eğitim -Öğretim Yardımı : 112.500.00 YTL

2- Kömür Yardımı : 412.893.00 YTL

3- Ramazan Ayı Gıda Yardımı : 240.000.00 YTL

4- Sağlık Yardımı : 13.750.00 YTL

İlimize 3250 ton kömür tahsis edilmiş olup aile başı 1 ton 250 kg dağıtıl yapılmaktadır. 15.09.2005 tarihinde başlayan kömür dağıtımı fakir ve bakıma muhtaç olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası bulunan, mütevelli heyet tarafından kömür dağıtılması uygun bulunan 2500’e yakın aileye dağıtılmaktadır.

Ayrıca Ramazan ayı münasebetiyle 2400 fakir ve bakıma muhtaç her aileye 100’er milyon TL yardım yapılmaktadır.

EMEKLİ SANDIĞI KAYIT BELGESİ

T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 16.08.2004 tarih ve 03/1200 sayılı yazılarıyla İl Valiliklerine özel link verilmesini sağlamış ve bu çerçevede Valilikler tarafından vatandaşların Emekli Sandığına kayıtlı olup olmadıklarına dair belge verilmektedir.

16.08.2004 tarihinden Aralık 2004 tarihi sonuna kadar 2000 vatandaşımıza Emekli Sandığına kayıtlı olup olmadığına dair belge tanzim edilerek verilmiştir.

İNSAN HAKLARI KONFERANSI YAPILDI

Sulakyurt, Bahşili, Karakeçili ilçelerinden sonra Eylül ayı içerisinde Balışeyh, Delice, Keskin, Çelebi ve Yahşihan ilçelerinde İnsan Haklarını ele alan konferanslar yapıldı. Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin DEMİRER’inde katıldığı konferanslarda KÜ Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin POYRAZ İnsan Hakları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İLİMİZE YENİ VALİ YARDIMCISI VE KAYMAKAM ATAMALARI YAPILDI

İlimizde Vali Yardımcısı olarak görev yapan Sebahattin KAPUCU Balıkesir, Erdoğan AYDIN Bolu Vali Yardımcılığına atandı.

İlimize ise Mesut SARIKAYA, Ali ÇAĞLAR, Ayhan ÇİFTARSLAN ve Ahmet Hamdi NAYİR Vali yardımcısı olarak atanmışlardır.

Ayrıca Delice ilçesine Suat YILDIZ, Keskin ilçesine Adem YAZICI ve Yahşihan ilçesine Ünal COŞKUN Kaymakam olarak atanmıştır. (Eylül 2005)

KARAKEÇİLİ’DE ÇELTİK HASADI

07.10.2005 Cuma günü Karakeçili ilçesinde Çeltik Hasadı Töreni yapıldı. Törene Kırıkkale Valisi Sayın Mustafa Bahrettin DEMİRER, davetliler, yöneticiler ve basın mensupları iştirak etmiştir.

Etiketler: / /

Reklam
Kırıkkale Sokak Köpekleri
Kırıkkale’de sokaklarda dolaşan sahipsiz köpekler tehlike saçıyor.
2.Abdülhamit Han Kırıkkale de Anma
Kızılelma Ocakları Kırıkkale Şubesi Tarafından Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Vefatının 100. Yılı Nedeniyle Kırıkkale Nur Camii Konferans Salonunda Program Düzenlenecek
Hüseyin Kahya Anıldı
Hüseyin Kâhya Hiçyılmaz’ın vefatının 82.yıldönümü nedeniyle Hüseyin Kâhya Parkı’nda anıldı
Kırıkkale de Muharrem Ayı
Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi’nde Muharrem Ayı Etkinliği Düzenlendi
Kırıkkale Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Kırıkkale'de ölmek üzereyken sokağa terk edilen ve bir akademisyen tarafından bulunan gözleri görmeyen yavru kedi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma...
Hüseyin Kayha Hakkında
Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Gebze Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Cenk Ataman'ın dedesi olan Hüseyin Kahya Cumhuriyetin ilk yılarına...
Kırıkkale DAEŞ Davası
Kırıkkale'de terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Irak uyruklu tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Gaziler Günü Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili konuştu.
Ak Parti Keskin Teşkilatı Ziyaretleri
AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut okulların açılması ile birlikte ilçede bulanan okulları ziyaret ederek idareciler ve öğretmenler ile...
Kırıkkale Gazilerimiz Unutulmaz
Törende, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kırıkkale Köprülü Kavşakta Gelişme
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bulvarı üzerinde çalışmaları devam eden Köprülü Kavşakta incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Arazilerinin Başvuru Süresi Doluyor
Kırıkkale'ye bağlı ilçelerinde 2/B arazisi olan köylerde;Hak sahibi olup hiç müracaat etmeyenler,Satın alıp da Tebligat süresinde satış bedelini Ödemeyenler,Taksitli Satış...
Kırıkkale- Kırşehir Ortak Projede
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
Uyuşturucu Operasyonu
Kırıkkale'de uyuşturucu sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "torbacı" olarak adlandırılan, sokakta...
Topladığı eski eşyaları evinde sergiliyor
Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Muhlis Yıldız, eski eşya merakıyla topladığı ve satın aldığı malzemeleri evinin bir odasında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
shares