$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kırıkkale ilinde Zam Depremi

Kırıkkale ilinde Zam Depremi
  • 27.03.2016
  • 415 kez okundu
Reklam

Akaryakıt ürünlerine yapılan yüzde 20’lik zamdan sonra dün de tüpgaza yüzde 19,5, otogaza yüzde 23 zam yapıldı. İstanbul’da 12 kg’lık mutfak tüpünün fiyatı 8 milyon 400 bin liradan 10 milyon 250 bin liraya yükseldi.

22 Şubat krizinden sonra Kırıkkale gelen öncü zamlardan sonra ana zamlar gelmeye başladı. Benzine önceki gün yapılan zamdan sonra dün de tüpgaz fiyatları yüzde 19,5 artırıldı. Dün yapılan zam sonrası, ev tipi 12 kilogramlık tüpün fiyatı 8 milyon 500 bin liradan 10 milyon 400 bin liraya çıktı. 22 Şubat’tan bu yana akaryakıt ürünlerine yüzde 41 zam gelirken, tüpgaz zamları yüzde 65’e yaklaştı.
Halk arasında tüpgaz olarak bilinen, likit petrol gazının (LPG) perakende satış fiyatları yeniden belirlendi. Türkiye Likit Petrol Gazcıları Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, dağıtım firmaları, Kırıkkale Haber tüpgaz fiyatlarını bugünden geçerli olmak üzere, ortalama yüzde 16,3 ile yüzde 19,5 arasında değişen oranlarda artırdılar. Buna göre, 12 kilogramlık mutfak tüpü, Ankara’da 10 milyon 350 bin liraya, Kırıkkale de 10 milyon 250 bin lira ve İzmir’de de 10 milyon 220 bin liraya yükseldi.
Otogaza yüzde 23
Otagaz fiyatları da İstanbul ve İzmir’de yüzde 23,1 oranında, Ankara’da da yüzde 22,7 oranında artırıldı. Buna göre, otogazın litre fiyatı İstanbul’da 493 bin 900, Ankara’da 500 bin 500 lira, İzmir’de 492 bin 800 liraya çıktı.
Öte yandan, dalgalı kur sistemine geçildiği 21 Şubat tarihinden bu yana benzin pompa fiyatlarına ortalama yüzde 40,2 ile yüzde 41,6 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Dalgalı kur sistemine geçilmeden önce benzin çeşitlerinin fiyatları her ayın 4’ünde, öngörülen aylık enflasyon oranında artırılırken, geçen 42 günlük sürede 5 kez yükseltildi.
Yeni kur sistemi içinde benzin fiyatlarına 28 Şubat 2001 tarihinde ortalama yüzde 10, 4 Mart 2001 tarihinde yüzde 1,3, 14 Mart’ta yüzde 2,7, 23 Mart’ta yüzde 2,1 ve bugünden geçerli olmak üzere ortalama yüzde 21 zam yapıldı.
Zam bayileri de üzdü
Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Başkanı Atıf Ketenci, akaryakıta gelen zamla birlikte bayilerin kar marjının minimize edildiğini belirterek, “Bayi arkadaşlarımız yok olma, iflas ve kapatmalar gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalacaklar.” dedi.
Linyit kömürüne yüzde 10
Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Türkiye Kömür İşletmeleri’ne (TKİ) bağlı Çan Linyit İşletmesi (ÇLİ) Bölge Müdürlüğü’nce üretilen, linyit kömürüne yüzde 10 oranında zam yapıldı. ÇLİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, ceviz parça cinsi kömürün tonu Kırıkkale Haber 40 milyon 131 bin liradan 44 milyon 109 bin liraya, fındık cinsi kömürün tonu 27 milyon 963 bin liradan 30 milyon 771 bin liraya ve 17 milyon 199 bin lira olan toz Kırıkkale Haberleri kömürün tonu ise 18 milyon 954 bin liraya yükseldi. Yetkililer, zamlı kömür satışlarına bugünden itibaren başlandığını bildirdiler.

Etiketler: / /

Reklam
Kırıkkale Sokak Köpekleri
Kırıkkale’de sokaklarda dolaşan sahipsiz köpekler tehlike saçıyor.
2.Abdülhamit Han Kırıkkale de Anma
Kızılelma Ocakları Kırıkkale Şubesi Tarafından Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Vefatının 100. Yılı Nedeniyle Kırıkkale Nur Camii Konferans Salonunda Program Düzenlenecek
Hüseyin Kahya Anıldı
Hüseyin Kâhya Hiçyılmaz’ın vefatının 82.yıldönümü nedeniyle Hüseyin Kâhya Parkı’nda anıldı
Kırıkkale de Muharrem Ayı
Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi’nde Muharrem Ayı Etkinliği Düzenlendi
Kırıkkale Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Kırıkkale'de ölmek üzereyken sokağa terk edilen ve bir akademisyen tarafından bulunan gözleri görmeyen yavru kedi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma...
Hüseyin Kayha Hakkında
Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Gebze Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Cenk Ataman'ın dedesi olan Hüseyin Kahya Cumhuriyetin ilk yılarına...
Kırıkkale DAEŞ Davası
Kırıkkale'de terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Irak uyruklu tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Gaziler Günü Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili konuştu.
Ak Parti Keskin Teşkilatı Ziyaretleri
AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut okulların açılması ile birlikte ilçede bulanan okulları ziyaret ederek idareciler ve öğretmenler ile...
Kırıkkale Gazilerimiz Unutulmaz
Törende, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kırıkkale Köprülü Kavşakta Gelişme
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bulvarı üzerinde çalışmaları devam eden Köprülü Kavşakta incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Arazilerinin Başvuru Süresi Doluyor
Kırıkkale'ye bağlı ilçelerinde 2/B arazisi olan köylerde;Hak sahibi olup hiç müracaat etmeyenler,Satın alıp da Tebligat süresinde satış bedelini Ödemeyenler,Taksitli Satış...
Kırıkkale- Kırşehir Ortak Projede
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
Uyuşturucu Operasyonu
Kırıkkale'de uyuşturucu sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "torbacı" olarak adlandırılan, sokakta...
Topladığı eski eşyaları evinde sergiliyor
Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Muhlis Yıldız, eski eşya merakıyla topladığı ve satın aldığı malzemeleri evinin bir odasında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
shares