$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Adil Balcı Röportajı

Yonetmen
Yonetmen
  • 20.02.2016
  • 477 kez okundu

Kırıkkale ilinin en çok dinlenen ses sanatçılarından biri olan Adil Balcı il Kırıkkale Haber muhabirimiz Buse Yılmaz röportaj yaptı. Ses sanatçılığına engel olan durumları da dile getiren Balcı , Kırıkkale Haberleri ayrıcalığıyla hayranlarına seslendi. Zamanını ayırıp bizimle röportaj yaptığı için değerli Adil Balcı’ya tekrardan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

1- Adil Balcı Kimdir ?

10.07.1964 Kırıkkale Doğumludur.Keskinin Olunlu köyünde kütüğe kayıtlıdır. 6 kardeş olup ikisi küçük yaşta ölmüştür. 2 kız 2 erkek olarak hayat devam etmiş olup, Çocukluk ikamesi Kurtuluş mahallesinde geçmiştir. Lise mezunudur.Evlidir üç kız babasıdır.

2- Hem ses hemde bağlama sanatçısınız , bu bağlama ve müziğe olan ilginiz kaç yaşlarında ve nasıl başladı ?

Müzik hayatım küçük yaşlarda başladı…O yaşlarda bildiğim şarkı ve türküleri söylerdim…Herhangi bir radyo ve teyp gibi eşyalarımız olmadığından fazla şarkı ve türkü bilmezdim…Ve babam 1976 yılında mandolin kursuna gönderdi….(kiralık bir mandolin ile)….Ses kulağım güçlü olduğundan notaya kalmadan dinlediğimi kapıyordum…23 Nisanlarda mikrofon benim mandolinimin önüne konurdu….Ve 1 yıl sonra bağlamaya geçtim… 1979 tarihinde itibarende düğünlere gitmeye başladım….Ve ilk bestem “Arkadaş” , ikinci bestem “Liseli Güzel”….İkinci bestem ile Kırıkkale de tanındım..

adil balcı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ