$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Elektrikle İlgili Kırıkkalelilerden Gelen Mektup

Yonetmen
Yonetmen
  • 27.02.2016
  • 443 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımla beraberdik. Evlerinde misafir eden arkadaşım bana başından geçen bir olayı anlattı.

Olayın kahramanı yine her zaman olduğu gibi Enerji sa idi.

Kırıkkale’de elektriğin özelleştiği günden itibaren bir türlü düzen tutturamayan, aksaklıkların üssesinden gelemeyen Hatta Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner’den bile fırça yiyen Enerji sa yetkilileri yine huylarından vazgeçmemişe benziyor.

Öyle ki Enerji sa’dans artık bir mucize beklemek neredeyse imkansız.

Her neyse konumuza dönelim, Arkadaşımın ailesi geçtiğimiz günlerde evlerindeki sayaçlarını değiştirmişler, arkadaşımda faturayı evde unutmuş ve eve telefon ederek annesinden sayacın üzerindeki yazan numarayı okumasını istemiş. Annesinden sayaç nosunu alan arkadaşım her Türk vatandaşı gibi borcunu ödemek için Düşmüş Enerjisa’nın yollarına….

Elektrik sayacının üzerindeki panoda görevliler tarafından yazıldığı belli olan rakamları fatura tahsilatı yapan bayana söylemiş, Bayan böyle numara olmaz bu eski abone numarası demiş, arkadaşım biraz konuyu üsteleyip sayacı yeni taktırdıklarını söyleyince bayan tekrar beyefendi bu numara yanlış demiş. Tabi arkadaşım da haliyle öfkeyle o zaman görevliler neden yanlış yazıyor diye çıkışmış.

Vel asılı kelam Biz burada kurumları yıpratmak kamuoyunda kötü rol alması gibi bir niyetimiz ve düşüncemiz asla ve asla olmadı.

Ancak Her ay fatura sonrasında birkaç gün faturasını geç yatıran vatandaşın elektriğini kesmekte jet hızı ile işleyen sistemin sokak lambalarının tamiratından tutunda, sayaçların değişmesine ve arızaların giderilmesinde de gösterilse hiç te fena olmayacak.

Ha birde unutmadan yine bizim bu enerji sa ile ilgili sorunla ilgili olarak Aile ve sosyal işlerden sorumlu bakan Fatma Şahin de geçtiğimiz günlerde katıldığı toplantıda kendisine en çok Elektrik kesintilerinden sorunların geldiğini ve bu konuda görevlileri görevlerini yapmaları gerektiğini ifade etti. Galiba tek sorun bizim Kırıkkale de değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ