$ DOLAR → Alış: 5,41 / Satış: 5,44
€ EURO → Alış: 6,13 / Satış: 6,15

Emperyalizmin Eli Kanlı Tetikçileri

Halit DURGUT
Halit DURGUT
  • 28.02.2018
  • 409 kez okundu

İnsanlığın, dinlerin ve enerji kaynaklarının merkezi Ortadoğuya hakim olan dünyaya hakim olur.

Kendilerini insanlığın efendisi olarak görenlerin, Ortadoğu ve Kuzey Afrikayı kapsayan yeni dünya düzeni, emperyalizmin maşası terör örgütleriyle, devletlerin sınırlarını yeniden çizme çabasındadır.

ABD, İngiltere ve İsrail’in başını çektiği, BM ve NATO’nun desteklediği ile kurulmak istenen büyük İsrail projesi, milyonlarca insanın ölmesine, topraklarını terk etmesine sebep oldu ve olmaya devam ediyor.

Bir ülkede, etnik bir grup egemen bir devletle sorun yaşamaya başlar ve ucu iç savaşa varabilecek bir başkaldırı hareketine girişirse, ULUSLAR ARASI TOPLUM , o ülkeye İNSANİ MÜDAHALEDE bulunma hakkına sahip olurlar ve sonucunda toprağın üstündekiler ölür, yer altı kaynakları dünyayı sömüren baronlara bırakılır.

Demokrasi, insan hakları adı altında girdikleri ülkeyi sömürmeye başlarlar. ULUSLAR ARASI CAMİA dedikleri emperyalizmin insanlara gülen sahte yüzüdür.

Emperyalizme karşı savaşı dünya tarihinde ilk kez Kurtuluş savaşıyla Türkiye başlatmış ve hala bu savaşını devam ettirmektedir.
Siyasal, etniksel, dinsel, mezhepsel, bölgesel olarak paramparça edilmek istenen Türkiye’nin ulus devlet ve ün-iter devlet yapılanması nedeniyle Irak, Lübnan, Suriye gibi emperyalizme kolay lokma olmadığı için devletin kılcal damarlarına sızdırdıkları ajanlarını devreye sokup, darbe girişimi ile yönetime el koyma isteklerini Türk milletinin, teşkilatlanma, devletleşme ve milletleşme ruhunu tekrar ortaya çıkarak püskürtmüştür fakat tehlike henüz geçmemiştir.

TSK’nin, sınır güvenliğini korumak amacıyla başlatmış olduğu zeytin dalı harekatı, emperyalist NATO ve BM’yi ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Beslediği terör örgütünün çaresiz kalışı, yeni kararlar almaya mecbur bırakmıştır. Suriye topraklarında ateşkes ilan eden BMGK (Birleşmiş Milletler Güvenlik konseyi) TSK’nin Afrin merkezinde meskun mahal operasyonunu ve ardından Mümbiç’e ilerlemesini engellemek için alınmış bir karardır.

Türkiye’nin varlığının, bekasının teminatı açısından dolayı bu harekat son derece önemlidir. Sınırlarımızda oluşturulmaya çalışan terör devletine karşı Türkiye meşru müdafaa hakkını sonuna kadar kullanacak emperyalizmin Türkiyeyi parçalama emellerine müsaade etmeyecektir.

Malazgirt’ten bugüne savaştığımız haçlı ordularına karşı yine ordumuz galip gelecektir.1920’de Wilson’un hayallerini yerle bir eden Kuvayi Milliye ruhu Türk’ün son topraklarında tekrar canlanacaktır. Emperyalizmin eli kanlı tetikçileri yine hüsrana uğrayacaktır.

Halit DURGUT

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ