$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Keskinde Filmlere Konu Oldu – Bir Zamanlar Anadolu’da

Yonetmen
Yonetmen
  • 25.02.2016
  • 453 kez okundu

Kırıkkale ilinin en büyük ilçelerinden biri olan Keskin ilçesi de artık filmleri konu oldu. “Bir Zamanlar Anadolu’da” adında filmin Keskin ilçesinde çekilen sahneleri olay yaratıyor. Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın üstlendiği film de Yılmaz Erdoğan baş rolde oynuyor.

Türkiye Resmi Televizyon kanalı tarafından oluşturulan film de bir doktorun öldürülmesi sonucu cinayeti işleyen savcının yaşamış olduğu yarım günlük bir efsaneyi anlatıyor.Kırıkkale Haberleri olarak Kırıkkale Haber sitemizde bunu paylaşmanın gururunu duyuyoruz. Filmin galası Fransa ülkesinde yapılacak . Filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan daha öncede en iyi yönetmen ödülünü galada almıştı. Cannes Film Festivali’nde Keskin ilçesinin tanıtılması da Keskin için bütün önem arz ediyor. Pazar günü yapılacak gala da son olarak kapanış töreni ile kapanacak.

Keskin ilçesinde çekilen “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmi ne kadarda festivalin sonunda yayınlanacak olsa da büyük ses getireceğinin haberini Kırıkkale Haberleri olarak alıyoruz. Keskin ilçesinin tüm dünya ülkeleri tarafından tanınması belki Kırıkkale‘mize hatta tüm Türkiye’ye faydası olacağını düşünüyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ