$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Kırıkkale Haber Gelen Başka Bir Mektup

Yonetmen
Yonetmen
  • 17.04.2016
  • 471 kez okundu

Nalbadyan ABD’ den gelen haberi memnuniyetle kırıkkale haber karşılamış…

Adamın hali Davutoğlu ile masaya oturdulduğunda nasıldı hatırlarsınız. Bi tarafını sıkıyorlar gibi. Ama anlaşılan ABD ile iyi pazarlık yapmışlar ki masaya oturdukları gibi  kırıkkale haber Ermeni Soykırımı Tasarısının’ da Temsilciler Meclisinden geçişini sağladılar.

Tabi bunda başbakanın İsrail ile ilişkileri vurdumduymaz bir şekilde bozmasının da payı mutlaka vardır. Neticede iyi ilişkilerimiz karşılığında tasarının geçip geçmemesini sağlayan Yahudi Lobisiydi.

Bizim niye lobimiz yok?

Ülkemizdeki siyasiler durumu komedi olarak yorumladılar. Ama hakikaten öyle ama komedinin oyuncuları yıllardır biziz. Her sene aynı hikaye geliyor masaya. Önce geliyor sonra ABD bir parmak bal uzatıyor yalarsak geçmiyor tasarı.

Ama bu sefer geçti. Şimdi ne olacak. Bir yaptırım uygulayamayacağımız açık. Olsa olsa siyasi şov (bir çeşit artistik davranış biçimi) yapılacak. Sonra da tasarının Genel Kurul’ a gitmemesi haber  için bir parmak bal daha uzatılacak. Ama dikkat balı hangi parmaklarına sürmüşler önce ona bakmak lazım.

Kırıkkale Haber Gelen Başka Bir Mektup

Kırıkkale Haber Gelen Başka Bir Mektup

Peki şuanda Ermenistan’ la ilişkilerimizi ülke olarak normalleştirme amacı ile hazırlanan protokolün durumu ne olacak. Adamlar masaya zorla oturtuldu ama ülkelerine kırıkkale döner dönmez bu protokole muhalefet oldular tüm ülke olarak. Biz de bir yerlere şirin görünmek adına sağduyu çağrıları yapıyoruz halen.

Böylesi önemli bir karar siyasetçilerin siyaset çerçevesi (hukukçularla atışmak, asker kovalamak, sağlık ve eğitim sistemlerini sarsmaya çalışmak) dışında kalıyor gibi görünüyor. Ne yapalı bi akıl veren olur, bekleyelim.

Siyasilerimizden gelen diğer bir açıklama da Ermeni Soykırımı iddialarının yalama olduğu yönünde. Fazla söze gerek yok. Vida da yalama olur, yuva da…

Tab ibir de, siyasilerimizin ortaya çıkacak sonuçlardan biz sorumlu değiliz açıklamaları var. Şimdiden söyleyeyim ben de sorumlu değilim. Benim demem kırıkkale haberleri nafile ama bir ülkenin siyasileri başka bir ülkeye karşı bunu söylüyorlarsa bu cümle tehdit kokuyodur. Yapılacak neyse en başında yapılsa da bu konu hiç bu noktaya gelmeseydi daha iyi olmaz mı?

Zaten bunlar kırıkkale haber Türk değil. Öyle siyasi tehditlere prim vereceklerini sanmıyorum. (Doğruyu söylüyorum, biz buyuz…)

Türk tipi demokratikleşme olarak tanımlanan uygulamaların tamamı  haber için umuyorum en sonunda faturayı bu talepte bulunanlar ve peşinden yürüyenler öder…

“Türkiye baskıyla karar almaz.” Bu sözler de bir siyasetçimize ait. Ama aynı konuşmayı basından izlemiş, dinlemişseniz, aynı konuşmanın içerisinde bunun karşılığını  kırıkkale haberleri vereceğiz havasında ifadeler de vardı. E biz baskıyla karar vermiyoruz ama baskı yaparak karar aldırmaya çalışıyoruz. En demokrat biziz başka büyük yok yani…

Gerçekten tam bir komedinin içerisindeyiz. Sadece soykırım tasarısının geçmesi değil. Başından sonuna kadar bu ülkede yaşamak tam bir komedi.

Akıllardan silinen ama neredeyse kırıkkale haber herkesin artık yapmaya alıştığı bir şey…

Gülüyoruz ağlanacak halimize.

* * *

Almanlara Yunanistana Adaları Satmasını Teklif Etmiş…

Ben Yunanistan ekonomik krize girer girmez demiştim zaten. Hatta Türkiye’ ye yakın olan adaları paramız olsa da ülke olarak biz alsak. Bi daha kıta sahanlığı problemi yaşamayız. (İlgilenenler için 6-7 kadar Yunan adası satılığa çıkmış durumda. Bilginize…)

Yunanistan nasıl ki, ekonomik krizde kendi vatan toprağının satılması teklifi ile karşılaşıyorsa ve bunu üyesi olduğu AB ülkelerinden alıyorsa, biz de belki de o zaman üyesi kırıkkale haberleri olduğumuz AB’ den aynı teklifi alacağız. Kıbrıs ve sözde kürdistan bölgeleri için.

Ama siyasi ortamın hareket alanı ile vatandaşların sorunlarının örtüşmediği ülkemizde bence bunun bir sakıncası yok. Çünkü bu ülkedeki işsizliğin sebebi doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerindeki çok çocuklu aileler. Bu ülkede eğitime yeterince kaynak ayrılamamasının sebebi çok yapılan bu çocukların büyümesi ve kaynakları tüketmesi. Polise askere taş atan da aynı çocuklar. Büyüyüp işsiz kalan da. Sonra kırıkkale haber büyük şehirlere göç edip oraları varoşlandıran da yine büyük oranda bu çocuklar. Göç etmezse dağa çıkanlar da onlar.

Kameraların karşısına geçim ülkeyi ve milleti tehdit eden de yine onlar.

Bu sorun topla tüfekle çözülmez. Bu ülkenin bırakın gevşetilen kanunları kırıkkale haber daha sıkı kanunlara ihtiyacı var. Bu ülkenin vatandaşı olmanın onurunu yalnızca bu ülkeye hizmet edenler tadabilmeli…

Kırıkkale Haber

Ziraat Bankası Yüzyılın Karını Elde Etmiş…

O elde etmeyecek de vatandaş mı edecek o karı acaba. Tüm bankalar gibi o da büyük karlar elde etti kriz süreci içerisinde. Ama onun bir avantajı da satılacaklar listesinde haber olmasındadır herhalde. Önce şişir sonra daha yüksek fiyata sat. Ama sattığın fiyata geri alamazsın…

* * *

Belçika’ da Büyük PKK Operasyonu Yapılmış…

Belçika polisi Türk olisinden aldığı istihbaratlarla 28 ayrı yere baskın yapılarak 18 kişi göz altına alınmış. ROJ TV’ nin yayınları da durdurulmuş.

Sadece şaşırdım. Neden yaptılar ki böyle bir şeyi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ