$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Kırıkkale Kadın Sürücü Haberi

Yonetmen
Yonetmen
  • 25.04.2016
  • 500 kez okundu

Kırıkkale de halen kadın sürücüleri benimseyemedik gitti. Cinsiyet ayrımı olmaksızın 18’ini dolduran her yetişkin ehliyet alabilir zannediyoruz ama yanılıyoruz.!!! Zira bu da Türkiye’de trafiğin sağdan aktığı kadar koca bir yalan.

Bir bayan olarak gayet titizlikle emniyet kemerinizi takıyor, sinyalinizi veriyor ve trafiğin sağdan aktığı düşüncesiyle haber kurallara uya uya yola koyuluyorsunuz ki o da ne; sağda araba yok! Sol şeritte ise sollama yapacak alan yok. Eskaza kendinize bir şerit belirleyip belli bir hızda ilerlerken, tali yoldan önünüze çıkan plakası silik meçhul bir arabayla irkilip, hamle yapıyorsunuz ve tam o sırada yine önünüzde sinyalsizce duran dolmuş ya da taksinin keyfiyen yolcu alıp bindirme süresini kolluyorsunuz.Tam bu Kırıkkale panik içinde rahatlayıp ilerleyim derken solunuzdaki arabada tam dört kişinin aynı anda ve anlamsız bir sırıtmayla size baktığını fark ediyorsunuz: Kırıkkale haber “aaaaaa bayan sürücü” ; hele boyunuz da çok irtifalı değilse arabanın kendi kendine gittiği yanılgısı da olabiliyor ama ne olursa olsun bayansanız trafikte sanki “tanımlanamayan” bir cisim muamelesi görüyorsunuz.Hatta tüm iyi niyetinizle yayalara yol vermek bile bazen size pişmanlık yaşatabiliyor. Kibarca buyrun diyorsunuz ama onlar da yine kurala uyup size bayan şoför olduğunuz gerçeğini hatırlatıyor ve hemcinsiniz bile olsa karşıya değil de size bakıp, 5 saniyelik bir koşu süresini 10 dakikalık bir “seyirlik”e çevirip sizi az evvelki tüm iyi niyetinizden mahrum bırakıyorlar.

Kırıkkale Haber olacak bir konu Kadın Sürücüler

Kadın Sürücü

Kadın Sürücü

Sanırım asıl felaket park etme anı; hele ki iki araç arasına giriyorsanız! Tamam biz belki beyler gibi direksiyonu öyle ustaca çevirip tek hamlede park edemiyoruz ama hamle sayısı çok da olsa park edebiliyoruz.Rica ederim park edecek bayanlar “seyirlik eğlence” olarak görülüp de park etme alanı panayıra çevrilmesin; oraya park edemeyeceksek zaten yola çıkmayız korkmayın.

Erkekler adeta kucağında direksiyonla doğuyor ve sanki bir içgüdü gibi araba kullanıyorlar bu bakımdan bayanların yavaş ilerlemesine dayanamayabilirler, hatta inanın nerdeyse üç şerit genişliğinde yola açılan bayan şoförlere ben de kızıyorum ve onların trafikte olmasına hayret ediyorum ama lütfen bayanların araba kullanması artık kabul gören bir gerçek olsun ve trafikte kadın olmak bir işkence olmaktan çıksın!!!

Hoşça bakın zatınıza.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ