$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,85 / Satış: 4,87

Kırıkkalelilerden Yazılar

Yonetmen
Yonetmen
  • 27.02.2016
  • 280 kez okundu

Geçen ki yazdığım yazı sonrasında benim kim olduğum merak edilmiş. Öncelikle şunu söyleyeyim. Kim olduğumdan ziyade ne yazdığıma iyi bakın. Yani detayla uğraşmayın. Yeri geldiğinde de kimliğimi açıklarım. Ancak önce birilerine tarihi hatırlatmak gerekir.

Sivil toplum örgütleri siyasetin üzerinde bir baskı aracıdır. Her oda ve derneğin görüşünü açıklama hakkı vardır. Sivil toplum siyasete karışmazsa o zaman gazeteler de karışmamalı. Kırıkkale’de bazı oda yöneticileri milletvekillerine bir açıklama göndermişler. Buna bildiri de denilebilir ultimatom da. Şimdi bu oda başkanlarını siyasete karışıyorlar diye karalamak insafsızlıktır.

Bir gazete köşe yazısında bu oda başkanlarının suç işlediği yazılıyor. Cumhuriyet Savcılığına, TESK’e ihbarda bulunuluyor. Kanun bilmeyen, hukuktan anlamayan, tarafsızlığını yitirmiş, menfaati uğruna kalem oynatan bu kişiye sesleniyorum.

Madem gazetecisin ve tarafsızsın. O zaman Köksal Tonga hem Oda Başkanlığı hem de MHP İl Başkanlığı yaparken sen gazeteci değilmiydin. O zamanlar neredeydin. Niye bunun suç olduğunu, sivil toplumun siyasete karışmaması gerektiğini yazmadın. Veya yazamadın.

Bu biraz uzak örnek oldu gelin birkaç gün öncesine gidelim. Terziler Odası Başkanı gazetelere oda yönetimi olarak MHP’ye katıldık derken niye sesin çıkmadı. Niye bunu görmedin.

Yani MHP’ye destek verilirse mübah, AKP’ye destek verilirse günah öylemi? Sevsinler senin gazeteciliğini.

Oda Başkanları Belediye Başkanı aleyhine açıklama yaparlarsa çok iyiler, lehine açıklama yaparlarsa çok kötüler. Şöyle bir düşünce sahibi nasıl ciddiye alınır.

Herkes senin gibi düşünmek zorunda mı?

Herkes senin gibi olmak zorunda mı?

Yalan ve iftiralara sarılman senin ne kadar panik içinde olduğunu gösteriyor. Yukarıda sorduğum sorulara cevap ver de göreyim seni.

Bir soru daha sana

Neden MHP LEHİNE KALEM SALLIYORSUN.

Bir menfaatin mi var. Bir çıkarın mı var.Açıkla bunları.

Bundan sonra her yalan yazmanda ben de buradan sana cevap vereceğim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

shares