$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kırıkkale Haber Her Yerde

Kırıkkale Haber Her Yerde
  • 27.03.2016
  • 418 kez okundu
Reklam

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 1 yılın değerlendirmesini yapmak üzere gazetecilerle bir araya geldi.

Halk ekmek fabrikasında kuş sütünün eksik olduğu Kırıkkale bir sabah kahvaltısında gazetecileri ağırlayan Enver Demirel’in her belediye başkanı gibi, 1 yıl içinde “şu hizmetleri yaptık, şunları da yapmak üzere planlarımıza aldık” şeklinde bir açıklama yapacağını beklerken, konuşmasında ki her kelimesinde adeta şok geçirdik.

1999 yılında da Etimesgut’ta belediye başkanlığı yapmış Kırıkkale Haber Enver Demirel, 29 mart 2009 yerel seçimlerinden sonra başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, 2004 yılında kaybettiği seçimlerin ardından görevi devrettiği AK Partili Serhat Kemal Yılmaz’ın 5 yıl içerisinde neler yaptığını tek tek araştırmaya başlamış.

Sözlerine “Belediye de istediğimiz yönetim anlayışını sağladık” diye başlayan Başkan Demirel, Belediye kaynaklarının hoyratça kullanılmış olduğunu ifade ederek devam ediyor. Demirel açıldıkça açılıyor ve şaşkınlık yaratacak açıklamalarına başlıyor.

Geçmiş dönem de yapılan Temizlik ihalesinde büyük bir yolsuzluk olduğunu ima ederek anlatmaya başlıyor.

“2006 yılında 32 aylık temizlik ihalesi yapılmış. Akaryakıt fiyat farkları ve KDV dahil 27 trilyon 150 milyar toplam bedel üzerinden. Bunu 32 aya böldüğünüz takdirde aylık 850 milyar tutuyor. Haber ay bu para temizliğe ödenmiş. Bu sözleşme 31.08.2009 tarihinde bitti. Bizde yeniledik. 5 veya 6 firma teklif verdi. Aynı firma işi aldı. Aynı araç gereç, aynı personel ile bu ihaleyi kazandı. Sadece bir fark var. 2006 yılında ki Etimesgut’un nüfusu 2009 yılına göre arttı. Haliyle fiyatta artması gerekiyor. Ama ne oldu biliyormusunuz. Aynı firma aylık 650 milyarliraya bu ihaleyi kazandı. 2006 yılında yapılan ihale ile bizim yaptığımız ihale arasında ki farkı 32 ile çarptığınız zaman yaklaşık 7 trilyonlira bir fark ortaya çıkıyor. Şunu iddia ediyorum Etimesgut belediyesinin cebinden 8 trilyon fazla para gitti. Etimesgut halkı çok ciddi bir kaynak israfına uğramıştır”

İşte bu rakamları duyduktan sonra gazeteci arkadaşlarımızla göz göz geliyoruz. Çünkü; çok ciddi rakamlardan bahsediyor du Başkan Enver Demirel.

Demirel ihalelerde yapılan yüksek fiyatlara alımlardan bahsetmeye devam ediyor. Küçük örneklerde veriyor.

“Parkların havuzlarında kullandığımız fiskiyelerin başlarında muz diye tabir edilen bir parça bulunuyor. Bir gün arkadaşlarımız bunlardan almaya kalktı. Piyasa araştırması Kırıkkale yapmaya karar verdiler. Geçmiş dönem de 115 TL’ye alınmış bunların tanesi. Teklifleri aldığımız da gördük ki bunların tanesi sadece 15 TL imiş. Aceba biz yanlış parça mı araştırıyoruz diye parçayı sökerek, o şekilde teklif almaya kalktık, fiyatı yine 15 TL veriyorlar. Bunlardan yüzlerce alınmış. Arada ki farkı hesaplarsanız, en az 10 katı. Bunu satan satıyor da alan nasıl alıyor aklım ermiyor”

Demirel konuştukça biz hayretler içerisinde dinlemeye devam ediyoruz.

Başkan Demirel’in örnekleri arasında Nutuk isminde bir kitap basımı ve Belediye ye ait bir dergide var. Faturası var, ancak orta da öyle bir kitap ve dergi bulunmuyor.

Simge kent projesinde de usulsüzlükler olduğunu ifade eden Enver Demirel, burada hak sahiplerine yapılan haksızlıkların önüne geçilerek, 329 olan Kırıkkale  hak sahibini 40 kişi daha fazlalaştırarak, bu proje de de hakkın yerini bulduğunu ifade ediyor.

Eti Park projesinde gelinen son noktayı da değerlendiren Enver Demirel, Vakıfbank’tan aldıkları 1 yıl ödemesiz 48 ay vadeli krediyle 32 trilyonliraya Belediye’ye tekrar kazandırıldığını da kaydediyor. Etipark’tan trilyonlarca gelir elde edeceklerinin altını da çiziyor.

Enver Demirel yaklaşık olarak 30’a yakın konuyu araştırdıklarını ve bunların hepsi hakkında İçişleri Bakanlığı Mülkiye müfettişlerinin eski başkan Serhat Kemal Yılmaz ve diğer ilgililer hakkında soruşturma istemiyle içişleri bakanlığına başvurulduğunu İçişleri bakanlığı tarafından ise soruşturmaya gerek görülmediğine dair karar çıktığını ifade etti.

Etimesgut belediyesinde ki bu tablo üzerine insanın “Ya büyük bir vurgun yapılmış, yada eski Başkan Serhat Kemal Yılmaz iş bilmezliğinin kurbanı” diye si geliyor.

Tabi ki bunun karar merci ne biziz, nede mevcut Başkan Enver Demirel…

Başkan Demirel bunu yargıya taşıdıklarını ifade ediyor ve ekliyor. “T.C. İnşallah hukuk devletidir. Öyle olmazsa hepimizin işi zor”

Etiketler: / /

Reklam
Kırıkkale Sokak Köpekleri
Kırıkkale’de sokaklarda dolaşan sahipsiz köpekler tehlike saçıyor.
2.Abdülhamit Han Kırıkkale de Anma
Kızılelma Ocakları Kırıkkale Şubesi Tarafından Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Vefatının 100. Yılı Nedeniyle Kırıkkale Nur Camii Konferans Salonunda Program Düzenlenecek
Hüseyin Kahya Anıldı
Hüseyin Kâhya Hiçyılmaz’ın vefatının 82.yıldönümü nedeniyle Hüseyin Kâhya Parkı’nda anıldı
Kırıkkale de Muharrem Ayı
Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi’nde Muharrem Ayı Etkinliği Düzenlendi
Kırıkkale Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Kırıkkale'de ölmek üzereyken sokağa terk edilen ve bir akademisyen tarafından bulunan gözleri görmeyen yavru kedi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma...
Hüseyin Kayha Hakkında
Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Gebze Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Cenk Ataman'ın dedesi olan Hüseyin Kahya Cumhuriyetin ilk yılarına...
Kırıkkale DAEŞ Davası
Kırıkkale'de terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Irak uyruklu tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Gaziler Günü Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili konuştu.
Ak Parti Keskin Teşkilatı Ziyaretleri
AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut okulların açılması ile birlikte ilçede bulanan okulları ziyaret ederek idareciler ve öğretmenler ile...
Kırıkkale Gazilerimiz Unutulmaz
Törende, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kırıkkale Köprülü Kavşakta Gelişme
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bulvarı üzerinde çalışmaları devam eden Köprülü Kavşakta incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Arazilerinin Başvuru Süresi Doluyor
Kırıkkale'ye bağlı ilçelerinde 2/B arazisi olan köylerde;Hak sahibi olup hiç müracaat etmeyenler,Satın alıp da Tebligat süresinde satış bedelini Ödemeyenler,Taksitli Satış...
Kırıkkale- Kırşehir Ortak Projede
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
Uyuşturucu Operasyonu
Kırıkkale'de uyuşturucu sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "torbacı" olarak adlandırılan, sokakta...
Topladığı eski eşyaları evinde sergiliyor
Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Muhlis Yıldız, eski eşya merakıyla topladığı ve satın aldığı malzemeleri evinin bir odasında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
shares