$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yeni Dünya Vakfı Kırıkkale Şubesi Etkinlikleri

Yeni Dünya Vakfı Kırıkkale Şubesi Etkinlikleri
  • 10.03.2018
  • 334 kez okundu
Reklam

Yeni Dünya Vakfı Kırıkkale temsilciği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Kadın Kolları üyeleriyle kahvaltıda buluştular.

Eğitim ve Sosyal Danışma amaçlı olarak kurulan 21 yıllık geçmişe sahip Yeni Dünya Vakfı Kırıkkale Şube Başkanlığını Akademisyen Mustafa Murat Martı ile Kırıkkale Kadın Kolları Başkanı Firdevs Karapolat yönetmektedir. Kırıkkale Haber muhabirimize Buse YILMAZ’a açıklama yapan Firdevs Karapolat  “İki yılımızı bitirdik. Üçüncü yıla girmenin gururu ile vakıf çalışmalarımızı zevkle huzurla gurula devam ettirmekteyiz” dedi.

Kadın Kolları Başkanı Firdev Karapolat, yaptıkları basın açıklamasında sözlerine şu açıklamalarla devam etti.

KUTLAMA

1800’lü yıllarda bir tekstil fabrikasında daha iyi çalışma şartları isteyen kadın işçiler mücadele etmişlerdir. Bu hak arama, daha iyi şartlarda çalışma ve yaşama mücadelesi, senelerce, sürmüştür.

Birleşmiş Milletler Örgütü, kadınlarda ayrımcılığı, istismarı fark etmiş ve kadın problemlerine dikkat çekmek için 8 Mart 1975’ta 8 Mart gününü Dünya Kadınlar Günü olarak kabul etmiştir. Her sene 8 Mart günü kadın problemlerine yönelik bir gün olarak ayrılmıştır.

Dünyada her üç kadından biri şiddete maruz kalmaktadır. Ülkemizde de artan kadın cinayetleri sebebiyle yasal düzenlemeler yapılmaktadır. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezninde İl Müdürlükleri bünyesinde ŞÖNİM’ler kurulmuştur. ŞÖNİM gerekli uzman personelin görev yaptığı ve tercihen kadın personelin istihdam edildiği şiddetin önlenmesi ile koruyucu ve önleyici tedbirlerin etkin olarak uygulanmasına yönelik destek ve izleme hizmetlerinin verildiği, çalışmalarını tek kapı sistemi ile yedi gün yirmi dört saat esasına göre yürütülen insan onuruna yaraşır etkili ve suratlı hizmet sunumu sağlayan kadının ekonomik psikolojik hukuki ve sosyal olarak güçlenmesi odaklı merkezlerdir. Bu sayede kadına yönelik şiddetin önlenmesi amaçlanmaktadır.

Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kadınların lehine bir çok kanun çıkartılmış ve yasal düzenlemeler yapılmıştır. Bu sayede sosyal-ekonomik ve siyasel alanda kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulanmaktadır.

Dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınların toplumun en önemli halkası olduğu bilincinden hareketle kadına yönelik psikolojik ekonomik fiziksel ve cinsel şiddeti içerir her türlü eylemin karşısında olduğumuzu mağdur olan kadınları nehr zaman yanında olduğumuzu bilerek Tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlarım dedi.

ZİYARET

Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin ardından etkinliklerine devam eden Yeni Dünya Vakfı Kadın Kolları,  vakıf yönetiminden Nermin Karaoğlu’un kayınvalidesine  hastane de ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Etiketler: / / / / /

Reklam
Kırıkkale Sokak Köpekleri
Kırıkkale’de sokaklarda dolaşan sahipsiz köpekler tehlike saçıyor.
2.Abdülhamit Han Kırıkkale de Anma
Kızılelma Ocakları Kırıkkale Şubesi Tarafından Sultan 2.Abdülhamit Han’ın Vefatının 100. Yılı Nedeniyle Kırıkkale Nur Camii Konferans Salonunda Program Düzenlenecek
Hüseyin Kahya Anıldı
Hüseyin Kâhya Hiçyılmaz’ın vefatının 82.yıldönümü nedeniyle Hüseyin Kâhya Parkı’nda anıldı
Kırıkkale de Muharrem Ayı
Mescid-i Rağbet Cami ve Külliyesi’nde Muharrem Ayı Etkinliği Düzenlendi
Kırıkkale Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
Kırıkkale'de ölmek üzereyken sokağa terk edilen ve bir akademisyen tarafından bulunan gözleri görmeyen yavru kedi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma...
Hüseyin Kayha Hakkında
Türkiye Odalar Borsalar Birliğine bağlı Gebze Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Cenk Ataman'ın dedesi olan Hüseyin Kahya Cumhuriyetin ilk yılarına...
Kırıkkale DAEŞ Davası
Kırıkkale'de terör örgütü DEAŞ'a üye oldukları iddiasıyla haklarında dava açılan Irak uyruklu tutuksuz 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk Gaziler Günü Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili konuştu.
Ak Parti Keskin Teşkilatı Ziyaretleri
AK Parti Keskin İlçe Başkanı Halim Bulut okulların açılması ile birlikte ilçede bulanan okulları ziyaret ederek idareciler ve öğretmenler ile...
Kırıkkale Gazilerimiz Unutulmaz
Törende, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kırıkkale Köprülü Kavşakta Gelişme
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Millet Bulvarı üzerinde çalışmaları devam eden Köprülü Kavşakta incelemelerde bulundu.
Kırıkkale Arazilerinin Başvuru Süresi Doluyor
Kırıkkale'ye bağlı ilçelerinde 2/B arazisi olan köylerde;Hak sahibi olup hiç müracaat etmeyenler,Satın alıp da Tebligat süresinde satış bedelini Ödemeyenler,Taksitli Satış...
Kırıkkale- Kırşehir Ortak Projede
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) tarım ve gıda sektöründe hazırladığı proje ile ürün ve hizmet ihracatının çeşitleneceği bildirildi.
Uyuşturucu Operasyonu
Kırıkkale'de uyuşturucu sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "torbacı" olarak adlandırılan, sokakta...
Topladığı eski eşyaları evinde sergiliyor
Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Muhlis Yıldız, eski eşya merakıyla topladığı ve satın aldığı malzemeleri evinin bir odasında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
shares