$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hizmet sektörünün çözüm ortakları

Kırıkkale’de 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Muhasebeciler Haftası’ nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. Ziyaretlerde muhasebeciler için hizmet sektörünün çözüm ortakları olduğu vurgusu yapıldı.

Hizmet sektörünün çözüm ortakları
  • 01.03.2018
  • 214 kez okundu
Reklam

ANITA ÇELENK BIRAKTILAR

Kırıkkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ferman Aldemir ve yönetim kurulu üyeleri,1 -7 Mart tarihleri arasında kutlananMuhasebeciler Haftası’ nedeniyle ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktılar. Aldemir ve beraberindeki heyet daha sonra Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Defterdar İbrahim Bayraktar, Kaletepe Vergi Dairesi Müdürü Erhan Özbek. Irmak Vergi Dairesi Müdürü Eyüp Yiğit, ile Kırıkkale haber bir araya geldi. Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Ferman Aldemir ve yönetim kurulu üyeleri Valilikte karanfil dağıttılar. 13.30 da Gelir Vergisi Beyannamesinde Yol Haritası Eğitim Seminerinin odamızda Sayın; Mehmet Süzer tarafından konferans verildi. Bugün ise, saat 10.00 da Şehitlik ziyareti ve Kızılay kan merkezinde kan bağışında bulunulacak. . 3 Mart Cumartesi günü saat 8.30 da Meslek mensubu ve eşleriyle birlikte ILGAZ Gezisi düzenlenecek.

AFRİNDE BİRLİKTEYİZ

Ziyaretlerin ardından Kırıkkale haber muhabirlerine açıklamalarda bulunan Başkan Aldemir, “Güneydoğu bölgemizde ve orta doğuda yaşanan gelişmeler, ülkemizi çok yakından etkiliyor ve etkilemeye devam edecek gibi görünüyor. Güney sınırlarımızda yaşanan olaylar ülkemiz açısından büyük bir sorun ve sıkıntı kaynağı. Ordumuzun düzenlediği zeytin dalı harekatının başarılı bir şekilde, en az zarar ve zayiat ile sonuçlanması en büyük arzumuz ve dileğimizdir. Kahraman Türk ordumuza başarılar diliyorum. Vatan uğruna can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.”

MESLEKTAŞLARINI KUTLADI

Aldemir Kırıkkale haber konuşmasında “Muhasebe ve denetim alanında çalışan meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılacağı, kurum ve kuruluşlarımızın camiamızın sorunlarına daha da duyarlı olacağı bir yıl olması dileğiyle, meslektaşlarımızın Muhasebe Haftası’nı kutlarım.” 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı meslek yasası ile 105 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir, ülke genelinde faaliyet göstermektedir.77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavirler Odası TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir.”

TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYOR

Kırıkkale haberleri “Muhasebe ve Mali Müşavirlik hizmetlerini, ülke ekonomisine ve işletmelere kattığı değer bir hayli fazladır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler üreten, çalışan ve dinamik bir Türkiye için çalışıyor ülkemiz ve işletmelerimizin gelişimi için çalışan, ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde ve ilimizde hizmet sunan bir meslek oluşturduk.”

VAZGEÇİLMEZ KURUM

“27 Yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet ediyoruz. Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak çağdaş dünyadaki ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili gelişmeleri izliyor; yapıcı görüş ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Hazırladığımız raporlarda, bir paydaş olarak ekonomimizin daha güçlü gelişmesine ve iş dünyasının küresel dünya ile yerini güçlendirmesine katkı sunuyoruz.”

ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARIMIZ

Aldemir, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Beyanname imzalatma zorunluluğu kapsamı dışında bırakılan mükelleflerin beyannamelerinin de imzalatma kapsamına dahil edilmesi. Düzelme amacıyla verilen Ba/Bs formları için özel usulsüzlük cezası uygulanmaması. Meslek mensuplarına yüklenen müteselsil sorumluluk hükümlerinin yeniden gözden geçirilmesi. Mücbir sebep hallerine meslek mensupları ile ilgili düzenleme yapılması. Serbest meslekte uygulanan KDV oranının yüzde 18 den yüzde 8 e indirilmesi veya tevkifat uygulamasının getirilmesi 4.Dönem geçici vergi beyanının kaldırılması. Yukarıda bir kısmına yer verilen mesleki sorunlarımızın çözümleri hususunda gerekli işlemlerin tesisini arz ederim. Meslektaşlarımızın kaliteli hizmet üretmeleri için Türkiye genelinde ortak projelerin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu süreci mesleki dayanışma ve birlikteliğimizi koruyarak hep birlikte başarıyla gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Mesleğimizin yarınlarını oluşturmak için, mesleki dayanışmamızı ve birlikteliğimizi el birliği ile gerçekleştirip, güçlendirmemiz zorunludur. Önümüzdeki günlerin dünyada toplumsal barışın sağlandığı, terörün son bulduğu, insanların barış ve huzur içinde yaşadığı, ekonomik istikrarın ve adil dağılımın nispeten sağlandığı istihdamın arttığı işsizliğin azaldığı mesleki sorunların çözüldüğü, yarınlara sevgi, umut ve inançla baktığımız bir dönem olmasını diliyorum. Ülke ekonomisinin gelişimi için hareket eden, iş dünyasına bilgisi ve hizmetiyle yön veren, ürettiği değeri toplumla paylaşan, geleceğe emin adımlarla yürüyen TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN 1 – 7 MART MUHASEBE HAFTASI KUTLU OLSUN.”

Etiketler: / /

Reklam
Çakıcı’dan anlamlı çağrı!
Çakıcı’dan anlamlı çağrı!
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik” Günü Programı Düzenlendi
Kırıkkale’de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenlendi.
ENERJİSA Saha Çalışanları Verilen Zamdan Rahatsız
ENERJİSA Saha Çalışanları Verilen Zamdan Rahatsız
Varlı, Darbelere Karşı Dimdik Ayaktayız
15 Temmuz hain darbe girişimin yıldönümü öncesi bir değerlendirme yapan Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı iş dünyası olarak...
Kaymakam Yılmaz Şehit Eşini Ziyaret Etti
YAHŞİHAN KAYMAKAMI FATİH YILMAZ ŞEHİT EŞİNİ EVİNDE ZİYARET ETTİ
Köken, Çiftçilerimizin Ürünleri Tam Değerinde Alınmalı
Keskin Kaymakamı Muammer Köken ve Belediye Başkanı Dede Yıldırım Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. T.M.O. Şube Müdürü Ahmet...
AHMET TAŞKIN GERİ DÖNMELİ!!!
ÖZEL HABER MKE ve Kırıkkale Taşkın’ı arıyor! MKE Genel Müdürü,kurumun başarılı yöneticisi Ahmet Taşkın’ın görevi bırakmasının üzerinden epey bir zaman...
Milletimiz İradesini Darbecilere Çiğnetmemiştir
AK PARTİ KIRIKKALE İL BAŞKANI NUH DAĞDELEN, 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜNDE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI Ak Parti Kırıkkale...
15 Temmuz Türk Milletinin Şanlı Tarihindeki Yerini Almıştır
Vali Haktankaçmaz’ın 15 Temmuz Mesajı
Uzun Cuma Tepkilere Yol Açtı
MÜFTÜ ŞAHİN YILDIRIM CEMAATİ KIZDIRDI
Milletimiz Tarihte Görülmemiş Bir Cesaret Örneği Göstermiştir
KIRIKKALE ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI TOLGAHAN TORAMAN 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜNDE BİR AÇIKLAMA YAPTI
VATAN, MİLLET, DEVLET, ÜLKÜ, ŞEHADET…
Baloğlu, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sadece iktidara değil, Milli İradeye karşı yapıldı
Vali Haktankaçmaz Ziyaretlerde Bulundu
Vali İlker Haktankaçmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında Nur Cami’de Düzenlenen Programa Katıldı, Ziyaretlerde Bulundu
Sulakyurt’ta Toplu Sözleşme Sevinci
Toplu iş sözleşmesi Kırıkkale/Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail BİLDİK, Kırıkkale Şube Başkanı Celal YÜNLÜ tarafından imzalandı.
Ak Parti Birlik ve Beraberlik İçinde ”Video”
KIRIKKALE AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI SEÇİM SONU DEĞERLENDİRMESİ İÇİN BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

shares