Gazeteciliğe başlama hikayemiz

Kırıkkale’nin ilk gazetesinin hikayesini daha önce dinlemediniz. Ben Jacop Health gibi İngiliz gazetelerinden örnek vererek devam etmeyeceğiz.

Kırıkkale’nin ilk gazetesi

Kırıkkale habercilik bakış açısında yazılar ile içerik hakkında bir şeyler yaparak ilerlemenin ne kadar doğru olduğunu siz Kırıkkalelilere göstereceğiz. Mesela ben onlarla beraber burada kurduk.  Yıl 1942 Kırıkkale vilayet oldu dediler. Aslında Ankara’nın bağrından kopup geldik. Belkide de burada başlayan başka bir hikayenin olmadığını denedik. Öncelikle bunu deneyeceğiz daha sonra gazetenin ilk nasıl kurulduğunu anlatacağız.

Gazeteciliğe başlıyoruz

Kırıkkale’nin ilk gazetesini belki başlıyoruz. Onlar kabul edilen birlik beraberliğin güçlükten gelen yegane temelidir. Hikaye dediğimize bakmayın, yaşanmış hikayelerin olduğunu unutuyoruz. Mesela Kırıkkale haberleri sitemizde ilk gazete olmanın büyük mutluluğu kabul edilebilir birlikteliği bulunuyor. Gazetecilik adına kelimeleri yarı yarıya tamamlayacağız. Kırıkkale iline gazeteciliği aşıladığımızı bildiriyoruz.

Kırıkkale Haberleri buradan okunur

Onlar kabul Kırıkkale haberleri dedi. Aslında ben buradan okunması gerektiğini savunanlardanım. Belkide sizlerin onlara kabul ettirmesi gerekirdi. Birincisi onların bu siteyi keşfetmeleri gerekir. İkincisi nasıl okumanın 1942 yılından beri geldiği hatırlatılır. Sonuç olarak Kırıkkale haberleri buradan okunur.

kırıkkale ilk gazete
kırıkkale ilk gazete

Hakkında Muhabir

Check Also

pahalı

Farklı yaşantılar pahalı kabul edilir

İlimizden bahsetmek istiyorum biraz. Kırıkkale güzel yaşantılarının pahalı olması genelde kabul edilen bir gerçektir. Uzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir