Kırık Gazete İlk 1941 Yılında

Kırıkkale ilinde kırık gazete 1941 yılında vilayet olmamızla başlamıştı. Psikoloji adına başlayan yazılar yayınlan grup artık ilin yerel haberlerini okuyucularla buluşmaya başladı. Tarih 1941 yılında psikolojiyi sorgulamak gerektiği düşünüldü.

Kırıkkale’nin ilk gazetesi editörlerinin edindiği bilgilere göre; İnsanların gerçekleştirmiş oldukları hareketlerin bir bedelinin olması gerektiğini düşünülmesi gerekiyor. Kırık gazete bu bedeli hatırlatmak gerektiğini iletiyor. Birincisi anlamsız şeylerin yazılıp okunmasının zaman aldığı aşikar. Son olarak iki kişinin bir yemek bedelinin 200-TL olması kabul edilir bir şey değil. Bunları yaşatanlara o bedelin ödetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı şeyleri artık unutmamak gerektiğini ve gerekenin yapılması gerektiği isteniyor. Artık hareket ederken diğerlerinin bedel ödenmesi gerektiğine izin verilmesi gerekir. İnsan sınırlarını korumalı. Kırık gazetesi ekibinin bu sınırları çizmesinde Kırıkkale halkına emeğini vermesi gerekirdi.

Gazetecilik medya kuruluşu olma adına psikolojik travmaları yaşanılanın sıralaması kabul görüyor. Sıralamaları kontrol ettiğimizde 57. sıra öncelikle 56. sıraya ilerlerken bugün kayıp listesinde olması kabul edilebilir bir şey değil. Aslında Kırıkkale’nin vilayet olmasında öncülük eden isimlerin bugün Kırıkkale park ve bahçelerinde veya sokak cadde isimlerinde hatırlanması Kırıkkale’nin gazetesi çok güzel bir olay. Ekonomik durumu iyileşen Kırıkkale il olduğu durumda, kötüleşen Kırıkkale’nin ne olması beklenirdi. Değerli editör ekibimizin tek önerisi Kırıkkale halkının daha fazla farklı şeyleri okumasıdır. İnsanlar kendilerine yapılan davranış hoşuna gitmediği durumda karşı tarafa karşı savunma duygusu kullanır veya saldırı duygusu. İlk gazete olay veya durumla alakalı şeyler dışında şeylere saldırıya başlar. Mesela kültürlü ve birikimli insanlar daha doğrusu güçlü insanlar kazanırken psikolojik savaşlarda kaybettirirler.

Aslında olarak tarih 26.06.2021’nin artık bir dönüm noktası olmasının kayıtlara geçirilmesini artık karşı tarafın bedel ödemesi gerektiğinin hatırlatılması gerekiyor. Çok fazla anlaşılmayan Kırık gazete yazılarına bir örnek vermekten mutluluk duyarız.

kırık
kırık

Hakkında Muhabir

Check Also

hikaye

Hikaye Kırıkkale Gazetesi Önceki Halleri

Hikaye Kırıkkale iline dijital habercilik adına 2011 yılında başlayan hikayemizden bahsetmek istiyoruz. Hatırlar mısınız ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir