Kırıkkale gazeteciliğinin tarih dosyası

Kırıkkale haber doyasılarına ilişkin sizlere paylaşım yapmaktan mutluluk duyarız. Tarih 1942 gösterirken vilayet olan ilimiz artık bir köy gazetesi çıkmıştı. Kırıkkale gazeteciliğinin temeli atılmaya başlandı.

Gazeteciliğin ilk tarih dosyası

Kırıkkale ilinin ilk gazete yayını olan bu sitede 1942 yıllarında 42k modemler ile bağlantıyı sadece eğitim ve askeri birliklerden sağlanmaktaydı. Dünyada gerçekleşen haberler bir odaya girilip oda büyüklüğünde bulunan bilgisayarlarda tarih dosyaları oluşturulmaktaydı. Aslında burada kabul edilen farklı bir durum 57. sıra oldu. Dönüm noktası kabul edilen bu birliktelik artık yeni başlayan bir serüvene başlamaktadır. Gazetecilik sayesinde farklı iller ve en önemli Başkent’ten haberler alınmaktaydı. Aslında burada farklı yapıları öğrenmenin ilk baştaki hikaye olacağını bilmenizi istiyorum.

Sırayı gazetede beklemek

Sıralamaların ne kadar önemli olduğu aşikardır. Aslında kabul edilen birlikte taşınırlık olacaktır. Mevcut durumda gazete hakkında sadece savaş haberleri olurken, günümüzde güncel tüm olayları anlatmaktadır. Örneğin kabul ettiğin durumun yaşanması beklemekle oluyor. Eğitim öğretim kabiliyetinin burada kaynak olduğu Yemenli öğrenciler rektör hocayı ziyaret ettiler. Aslında kabul edilmiş bir kaç değişiklik ile güvenlik önlemlerinin alınması gazetelere öğrencilerin rektörü ziyaret etmesi isimli başlığı atıldı. E-posta güvenliğinin güvenliğinin kurumsal uzantıda olması önemlidir.

gazete
gazete

Hakkında Muhabir

Check Also

hikaye

Hikaye Kırıkkale Gazetesi Önceki Halleri

Hikaye Kırıkkale iline dijital habercilik adına 2011 yılında başlayan hikayemizden bahsetmek istiyoruz. Hatırlar mısınız ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir