Kırıkkale haber anı yaşantılar

Yıl 1941 yılına başlayan Kırıkkale haber hikayemiz artık büyük bir yaşantı merkezinin hikayesiydi. Öyle büyük bir yakın yanından değil direk yeni bir meslek kolu oluşturmaktı. Kale haber işte böyle çok başarılı oldu.

Kırıkkale haber yaşantıların anı hikayeleri

Kırıkkale ilinde başlanılan hikayenin inanılmaz bir sıkıntı ve çaresizlikleri anlatıyor. O duygularla haydi gazete kendine gel bir dükkan vardı önüne geldi sahibine dönecek durum yok. Bir simit aldım ekmek aldım otogara gidip aldım. Kırıkkale haber bundan sonra hep gülmeye başladın. Param yok ama gülmeye başladım diyenlerin hikayesi. Sıfırın altında eksiden artılara geçmek hiç bir zaman kolay olmadı. 1980 yıllarda 1985 yıllarda tiraj kelimesini SSCB dağılmasıyla beraber 1994 Nisan-Mayıs ayını hatırlarsınız. O sıra dünya gündeminden yazılarımız yayınladık. Aslında bu yazıların aşağı yukarı 2000 yıllara geldik. 100 üzerinde uluslararası haberlerimiz yayınlandı. Burada insanların araştırma geliştirme faaliyetlerinde arge merkezi çok önemlidir.  Ancak hiç bir zaman olmasın. Biz staja çok önem veriyor. Aslında aklınıza bir şey tutmayı unutmayın. Bizim envanterimiz 10.000 üzerinde iken 5-6 sene önce 5.000 parçaydı. İnsanın 50.000 adet özellik kalırsa en büyük eksik yabancı lisan.

Sonuç olarak habercilik

Okul zamanında çok önem verilmeyen günlerdir. Şuana kadar yaptığımız hiç bir anıdan pişman olmadık. Mesela şu işe keşke girmeseydik bu işle uğraşmasaydık demedik. Biz sadece Kırıkkale iline değil global bir haber sitesi olmayı kafaya koyduk. Sonuç olarak bizim hedefimiz her ay teknoloji transferi ile ihraç pazarında global yer almak.

anı
anı

Hakkında Muhabir

Check Also

pahalı

Farklı yaşantılar pahalı kabul edilir

İlimizden bahsetmek istiyorum biraz. Kırıkkale güzel yaşantılarının pahalı olması genelde kabul edilen bir gerçektir. Uzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir