Kırıkkale yazar başlangıcının oluşumu

Yazar 1921 yılında Kırıkkale ilinin merkez ilçesinde dünyaya geldi. Okuma yazma öğrenme süreci abisinin takvim yaprağının okumasıyla birlikte sözünün dinlenmesi için şiir yazmalıyım derdi.

Bir gün gardırop doğum gününü kötü bir güne gelmesinden dolayı kutlama yapmaz. Kasa yazar burada düşünsenize bir gün önce kutlasanız fena olmazdı. Annesi Ayşe hanım aydın bir kadındır. Cebindeki tüm parayı kitap almayı harcarken kardeşi Ali’nin gözde bir okur yazar. İlk ve orta öğretimini Kırıkkale ilinde gerçekleştiren üstat, lise ve üniversite ile yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara iline göç etmiştir. Mesela eskiden el işi dersi vardı hatırlarsınız sunta yakarak resimler yapılırdı. Aslında bu dört tahtadan halı dersleri yapılırdı ama şuan artık öyle dersler bulunmuyor. As olan estetik algı üzerine bu çocuklar neden yapmazlardı. Ankara ilinde ki en yakın arkadaşlarından birisi o dönemin tek ve en büyük gazetesinin sahibinin oğlu Buruk. Bu yüzden gazetecilik hakkında çok fazla gazete okuma fırsatı bulur. Bu kadar imkansızlık içerisinde her gün gazete okur. İlk günü olarak duvara yaslı bir beyaz bisiklete biner. Bu duvardan hanım eli kokusu gelirken o beyaz gazetesi sanki seni uğurluyorlar.

Kırıkkale haber mutluluğunu görmek için hepimizi kaleye geçirip şut çekerken taşlardan oluşuyor. Ben onun şutunu kurtardığımda o günden beridir o gazetede bizler olacağız. Aslında burada futbol topuna bu kadar kırmızı adama kimse kızmadı. Bu yazımızda da Kırıkkale haber yazarlarının oluşum hikayesini sizlerle paylaşmış olduk. Bu sayede sizlerden teşekkürlerimizi iletiyoruz.

yazar
yazar

Hakkında Muhabir

Check Also

pahalı

Farklı yaşantılar pahalı kabul edilir

İlimizden bahsetmek istiyorum biraz. Kırıkkale güzel yaşantılarının pahalı olması genelde kabul edilen bir gerçektir. Uzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir