$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,10

Ali Kaybal Yazdı : Güç Birliği Nasıl Oluşur

Ali KAYBAL
Ali KAYBAL
  • 21.02.2016
  • 1.799 kez okundu

Okuldan yeni mezun olduğum dönemlerdi. Bir yakınım vasıtasıyla onun arkadaşı olan ünlü (!) bir mali müşavirin yanına vardık. Kendime iş arıyordum. Bana ortaklık teklif etti. Şu andan itibaren benim toplayacağım defterlere ortaktık.

Elektrik, su, telefon, kira, bunlara da ortaktık. Daha kazanmadan borcun altına girmiştik. Böyle ortaklığa can kurban. Böyle güç birliği oluşturmaya can kurban. Ne zaman güç birliği oluşturanları görsem bu anılar gelir aklıma. Zaman bizi öyle bir noktaya getirdi ki, herkes hazıra konmak istiyor. Herkes kısa yoldan köşe dönmek istiyor. Alın teri sarf etmeden oluşacak güce ortak olmak istiyor. Ne demek istediğimizi bir fıkra ile dile getirelim. Fırının önüne bir kamyon un gelmiş. Hamal başlamış çuvalları bir bir indirmeye. O sırada gölgeye bir adam sandalyesini atmış, hamalı dikkatle izliyor.

Hamal indirme işini tamamlamış. Mal sahibi hamalın avucuna paraları sayıyor. Bizim gölgeci olduğu yerden fırlamış. Hamala ; Dur bakalım demiş, alacağın paraya ortağız. Hamal şaşkın bir vaziyette ; Ne ortaklığı gardaşım, sen ne yaptın ki ? Ne yapacağım, sen çuvalları yüklendikçe biz de burada “hık” dedik ya….ali kaybal güç birliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ