$ DOLAR → Alış: 5,46 / Satış: 5,48
€ EURO → Alış: 6,16 / Satış: 6,18

Huzurumuzun Bozulmasına İzin Vermeyin

Emre ÖZMERT
Emre ÖZMERT
  • 23.11.2016
  • 760 kez okundu

Son günlerde tartışılan ve halka yanlış aktarılan yeni yasa hakkında işin doğrusunu anlatmak istedim. Huzur bozulması yaşanmamalı.

YASA NIN İÇERİĞİ

Erken yaşta evlilik oluyor Türkiye’de hala. 18 yaşından küçük kızlar aileler arasında imam nikahı kıyılıp evlendiriliyor. Çocukları olduğunda yasal olarak evli olmadıkları için erkek hapis ile cezalandırılıyor.Erkeğin hapse girme sebebi kızın 18 yaşından küçük olması ve her ne kadar imam nikahı ile evli olsalar dahi yasal olarak evli olmamaları. Halbuki iki tarafta gönül rızasıyla evleniyor. Bu yasa onları kapsıyor ve geçici bir yasa. Yoksa tecavüzcünün evlenirse serbest kalacak diye bir şey yok. Kim kendisini darp edip tecavüz eden birisiyle evlenir ? Bu çıkan yasayı maalesef muhalefet partilerin saptırması sonucu halka tecavüzcüler tecavüz ettiği kişiyle evlenirse serbest kalacak diye aktardılar. Yani kısacası sizin düşündüğünüz ya da size söylenenler gibi tecavüzcüler serbest kalacak diye bir şey yok olamaz da zaten. Sosyal medya da paylaşılan her şeye bence inanmayın çünkü burada herkes istediğini yazıyor doğruluk payı olmaya biliyor. Herhangi bir partiyi tutabilirsiniz savunabilirsiniz yanlız tuttuğunuz partilerin ağzından çıkan her şey doğru diye bir şey yok maalesef. Halka bu şekilde yanlış aktaran muhalefet partilerini kınıyorum. Muhalefet demek iktidar partinin yanlış yaptığı şeyleri ortaya çıkartmak yanlış kararlar vermesini engellemektir. İktidar partinin yaptığı şeyleri halka saptırarak aktarıp toplum içinde kargaşa çıkartmak , sürekli iktidar partiyi kötülemek , halkın kafasını yalan yanlış şeyler söyleyerek karıştırmak değildir. Eğer iktidar parti doğru bir şey yaptıysa muhalefet dahi olsan onun yanında olmalısın ki Türkiye daha da gelişsin. Ben ‘A’ partiliyim ‘B’ partisi ne yaparsa yapsın haksız gibi görüşlere kapılmayın. Bu bizi ileriye değil geriye götürür. Tekrar söylemek gerekirse , bu yasayı çıkartmaların-da ki amaç ; şuan Türkiye’de 18 yasından küçük olduğu için eşleri hapise girmiş yüzlerce mağdur insan var. Bu yasa onları kapsıyor. Ha sanmayın ki bu hep böyle devam edecek ! Kısa süreli olarak çıkartılmış bir yasadır bu 1 sefere mahsustur. Yani kısacası sanılan gibi tecavüzcüler serbest kalacak gibi bir şey yok. Zaten mantıklı olarak düşündüğünüzde böyle bir şeyin olamayacağını kendinizde anlayabilirsiniz. Bu yazıyı yazmamdaki amaç insanların bazı şeyleri biraz daha araştırarak biraz daha tuttuğu partinin söylediklerine %100 inanmadan önce farklı haber kaynaklarından incelemesini önermek.

İnşallah anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir. Her söylenene inanmayın , kanmayın , toplumun huzurunun bozulmasına izin vermeyin…

Emre ÖZMERT

Kırıkkale haber Köşe Yazarı

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ