Merhaba dünya!

Değerli Kırıkkale Haberleri Okuyucularımız,

Kırıkkale ilinde gazetecilik mesleğine farklı bir bakış açısı kazandıran Kırıkkale Haberleri kuruluşumuz, ilimize ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Ülkemizde ve ilimizdeki diğer kuruluşlara örnek olmaya devam eden kuruluşumuz misyon ve vizyonunu tüm Kırıkkale halkına fark ettiriyor.

Sempozyum ve konferanslar ile sanat ve edebiyata dair katkı sağlamak üzere yüzlerce sanat insanını bir araya getiren yeni bir projeye imzalar atılmıştır. Bu hikayenin en başından anlatmamızı isterseniz Kırıkkale Haberleri’nin kuruluşuna dönelim.

1941’den beri…

Merhaba dünya başlıklı Kırıkkale Haberleri ilk yazımıza 2021 yılında yazdığımıza bakmayın. 1900’lu yıllara gidelim. 1900’lü yılında Kırık köyünde ekonomik ve sosyal büyümeler hızlanmaya başlamıştı. Ekonomik büyümenin etkisi sosyal hayatı etkilemiş ve Kırıkkale Haberleri’nin başlangıcı Kırıkköyü Haberleri doğurmuştu. 1920 gibi yılda mühimmat fabrikasının kurulması ekonomiyi iyileştirerek 12 haneden oluşturan Kırık Köyü, adını Kırıkkale’ye çevirmişti. Mühimmat fabrikasının haberleri tarladaki buğday, ay çiçeği haberleri artık Kırıkkale Haberleri muhabirlerinden öğreniliyordu. 1941 yılında belediye statüsüne geçirilen ilimizle birlikte resmi olarak yayın organları oluşmaya başladı. Bizimde hikayemiz 1941’den beri devam ediyor.

Tren güzergahında başladık..

Kırıkkale ilinin en eski yerleşim yerinin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’na ait güzergahta bulunan alanı oluşturmaktadır. O zamanın ulaşım şartları da göz önüne alındığında tren ile şehirler arası yolculuğun gerçekleştiğinin düşünüldüğünde doğru bir lokal olduğu söylenebilir. Kırıkkale tren haberlerinin başlangıcı da Anadolunun haber noktasının burası olduğunu göstermektedir.  Tren istasyonunda Kırıkkale Haberleri gazetemiz için özel alanlar oluşturulmuştu. Tren güzergahında bir doğuya bir batıya giden küçük muhabirler gazetelerimizi okuyucularla buluşturuyordu. Hikayenin kültür kısmı burada başladı. İnsanlar okuduklarının yanında yazmak istediklerinde artık yazacağı sesini duyuracağı bir fırsat yaratılmış oldu. İlköğretim ve ortaöğretim okullarında çocukların şiirleri gazetenin kültür-sanat ve edebiyat alanındaki şiirleri ders kitaplarından başka bir alanda ve gündemden bir konuyu görmelerinde mutluluk paha biçilemezdi.

Hikayenin devamı..

Hikayenin devamını uzun uzun yaşatarak anlatacağız. Kısacası merhaba dünya! Derken bizim ne kadar eski bir geçmişten geldiğimizi hatırlatmak istedik. Yaşanılan bu kadar olayın yazılmamasına göz yumamazdık. Burada hikayemizi siz değerli okuyucularımızla yazmak istiyoruz. Bu yüzden merhaba dünya derken sizlerle beraber hikayenin devamını tamamlayacağız. Kırıkkale Haberleri sizleri bilgilendirmeye devam ediyor…😍

Hakkında Muhabir

Check Also

pahalı

Farklı yaşantılar pahalı kabul edilir

İlimizden bahsetmek istiyorum biraz. Kırıkkale güzel yaşantılarının pahalı olması genelde kabul edilen bir gerçektir. Uzun …

Bir Yorum

  1. Kırıkkale Haber Takipçisi

    Merhaba,
    Sizlerin geçmişten beridir takipçinizim. Kırıkkale haberleri takip edebileceğimiz sayfa ile bizleri buluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir